سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

شهرک جهان‌آباد به محدود شهری بروجرد الحاق شود‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

شهرک جهان‌آباد به محدود شهری بروجرد الحاق شود‌

شهرک جهان‌آباد به محدود شهری بروجرد الحاق شود‌

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: ناحیه منفصل شهری جهان‌آباد به بروجرد ملحق شود چرا‌که الحاق منطقه جهان‌آباد تحت عنوان شهرک شهید کشوری مهم‌ترین مطالبه شهروندان این منطقه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، محسن روح‌بخشان در صحن علنی شورای اسلامی شهر اظهار داشت: الحاق منطقه جهان‌آباد تحت عنوان شهرک شهید کشوری مهم‌ترین مطالبه شهروندان این منطقه است.

وی با اشاره به مهم‌ترین مزایای الحاق این ناحیه منفصل از بروجرد به شهر، افزود: در صورت توافق مسئولان امر با الحاق این منطقه به شهرستان بروجرد بسیاری از امکانات شهرداری بروجرد در این شهرک گسترش یافته و امنیت پایدار در آن حفظ می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد با اشاره به این‌که فاصله ناحیه منفصل جهان‌آباد تا شهر بروجرد کمتر از 500 متر است، بیان کرد: در خصوص الحاق ناحیه منفصل جهان‌آباد به بروجرد در شورای اسلامی شهر بروجرد رأی‌گیری به عمل آمده و مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.

وی با اشاره به قانون ضوابط تقسیمات کشوری، عنوان کرد: در صورتی که روستاهای یک شهر جمعیتی بیش از 3500 نفر در خود داشته باشند، جزء محدوده و حریم شهر شناخته می‌شوند.

روح‌بخشان با بیان این‌که در حال حاضر این منطقه در حال حاضر بیش از هفت هزار سکنه را در خود جای داده است، خاطرنشان کرد: این منطقه از بروجرد به دلیل دارا بودن تمامی شرایط مصوب ذکر شده در قانون الحاقات شهری مشمول طرح الحاق به شهر است بنابراین ضرورت دارد این مطالب مردم این ناحیه هرچه زودتر با پیگیری مسئولان به نتیجه قابل قبولی برسد.

وی الحاق این ناحیه به شهر را از مطالبات اصلی مردم این منطقه دانست و گفت: با توجه به شرایط این شهرک و نیز با توجه به این‌که این شهرک در راه ورودی بروجرد از شهرهای دیگر است، حفظ امنیت آن ضروری است و این مهم تنها از طریق اتصال آن به شهر امکان پذیر است.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد ارائه امکانات خدماتی و امنیتی برای این شهرک را ضروری دانست و اظهار داشت: با توافق استانداری لرستان و فرمانداری این شهرستان پیگیر مصوبات قانونی در این زمینه هستیم که به زودی این مهم اجرایی می‌شود.

وی افزود: در صورت موافقت و تأیید نهایی نسبت به الحاق این محدوده به شهرستان بروجرد، اعتبارات ویژه‌ای برای ساماندهی و کاهش معضلات و مشکلات متعدد این منطقه اختصاص می‌یابد.