جهش تولید | شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹

شهرک صنوف آلاینده بروجرد زیرساخت‌های لازم را ندارد - نمایش محتوای خبر

 

 

شهرک صنوف آلاینده بروجرد زیرساخت‌های لازم را ندارد

شهرک صنوف آلاینده بروجرد زیرساخت‌های لازم را ندارد

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست بروجرد گفت: شهرک صنوف آلاینده بروجرد زیرساخت‌های لازم برای انتقال صنوف آلاینده به این شهرک را ندارد.

مصطفی مصطفی‌وند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد با اشاره به عوامل اجرایی نشدن انتقال صنوف آلاینده این شهرستان به شهرک صنوف آلاینده اظهار داشت: تاکنون بسترسازی‌های لازم در این خصوص انجام‌نشده و این شهرک آماده پذیرش فعالیت صنوف آلاینده نیست.

وی فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم در مکان آماده‌شده برای شهرک صنوف آلاینده را ضروری برشمرد و افزود: این شهرک احتیاج به زوم بندی و آماده‌سازی زیرساخت‌هایی همچون سیستم فاضلاب شهری، فضای سبز و مدیریت پسماند دارد که شهرداری بروجرد به‌عنوان نهاد متولی این اقدامات تاکنون فعالیتی در این زمینه انجام نداده است.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست بروجرد با اشاره به اقدامات انجام‌شده توسط بخش خصوصی در این راستا عنوان کرد: سرمایه‌گذار بخش خصوصی با دریافت مجوز به دنبال فراهم‌سازی زیرساخت‌ها در این شهرک است اما به نظر می‌رسد با مشکل مالی مواجه شده که در غیر این صورت باید تاکنون روند انتقال صنوف آلاینده به این شهرک انجام می‌شد.

وی اداره صنعت و معدن و مجمع امور صنفی شهرستان را از دیگر متولیان انتقال صنوف آلاینده به شهرک یادشده دانست و بیان کرد: باید مشخص شود سرمایه‌گذاری که در این خصوص فعالیت‌هایی را انجام می‌دهد با چه مشکلاتی درراه فراهم‌سازی زیرساخت‌های این شهرک مواجه شده که روند انتقال صنوف آلاینده به این شهرک طولانی شده است و در صورت لزوم نسبت به ارائه تسهیلات کمکی به وی اقدام شود.

مصطفی‌وند تصریح کرد: اداره محیط‌زیست این شهرستان به سهم خود همکاری‌های لازم را در این خصوص انجام داده است  اما به نظر می‌رسد پیشرفت فیزیکی این شهرک با روند فعلی به‌زودی به مرحله انتقال صنوف آلاینده از سطح شهر به این شهرک نخواهد رسید.

به گفته وی صنوف آلاینده شامل جوشکاری، آهنگری، صافکاری، تعویض‌روغنی، کابینت سازها، کارواش‌ها، نجاری‌ها و دگر صنوف مزاحم و آلاینده‌های صوتی، هوا و پسماند است که هریک می‌توانند به‌نوعی با انتقال پسماندهای آلاینده سبب ایجاد آلودگی‌های زیست‌محیطی شوند.