رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

شهرک گلخانه‌ای پلدختر تابستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

شهرک گلخانه‌ای پلدختر تابستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد‌

شهرک گلخانه‌ای پلدختر تابستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد‌

مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان گفت: شهرک گلخانه‌ای ۲۰ هکتاری شهرستان پلدختر هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، مهرداد غضنفری ‌در جلسه کمیته بررسی ایستگاه‌های پمپاژ شهرستان پلدختر اظهار داشت: شهرک گلخانه‌ای در سطح 20 هکتار در منطقه واشیان پلدختر با پیشرفت 80 درصد در 22 سایت در حال اجرا است.

وی بابیان این‌که با اجرایی شدن این شهرک 180 نفر مشغول به کار می‌شوند افزود: این شهرک گلخانه‌ای در سال جاری 9 میلیارد ریال اعتبار دارد و در سال‌های گذشته 14 میلیارد ریال هزینه شده و پیش‌بینی می‌شود زیرساخت‌های این گلخانه در هفته دولت به پایان برسد.

مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان به ایستگاه پمپاژ آمیران کوشکی معمولان پلدختر اشاره کرد و گفت: اعتبار سال جاری این ایستگاه 20 میلیارد ریال است که در سال‌های قبل 570 میلیون تومان هزینه شده است.

وی پیشرفت فیزیکی ایستگاه پمپاژ آمیران کوشکی 30 درصد اعلام و عنوان کرد: در صورت به بهره‌برداری رسیدن این پروژه 200 هکتار از زمین‌های کشاورزی منطقه آبی می‌شوند.

غضنفری طول خط انتقال این پروژه را پنج کیلومتری عنوان ‌و تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود این طرح در هفته دولت به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان به ایستگاه پمپاژ زیودار اشاره و خاطرنشان کرد: اعتبار این طرح 32 میلیارد ریال است که دارای 60 درصد پیشرفت فیزیکی است و 200 هکتار سطح زیرپوشش دارد.

غضنفری بیان کرد: طول خط انتقال این ایستگاه چهار کیلومتر است که پیش‌بینی می‌شود ایستگاه پمپاژ زیودارامسال در هفته دولت به بهره‌برداری برسد.

وی به ایستگاه پمپاژ روبند جلگه خلج پلدختر پرداخت و گفت: این ایستگاه بااعتبار 10 میلیارد ریال که در سال مالی جاری هفت میلیارد و 800 میلیون ریال به آن اختصاص داده‌شده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان پیشرفت فیزیکی این طرح را 30 درصد بیان کرد و افزود: خط انتقال ایستگاه پمپاژ روبند جلگه خلج پلدختر یک هزار و 260 متر است.

وی به ایستگاه پمپاژ ملیون پلدختر اشاره کرد و گفت: این ایستگاه 170 هکتار از زمین‌های کشاورزی منطقه را آبی می‌کند و در سال مالی جاری 17 میلیارد ریال اعتبار به آن اختصاص داده‌شده است.

غضنفری بابیان این‌که برای ایستگاه پمپاژ ملیون پلدختر در سال‌های قبل چهار میلیارد ریال هزینه شده است عنوان کرد: پیشرفت فیزیکی این طرح 35 درصد است که پیش‌بینی می‌شود در هفته دولت امسال به بهره‌برداری برسد.