رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

شهر زیارتی «درب گنبد» در لرستان صاحب دروازه قرآن شد - نمایش محتوای خبر

 

 

شهر زیارتی «درب گنبد» در لرستان صاحب دروازه قرآن شد

شهر زیارتی «درب گنبد» در لرستان صاحب دروازه قرآن شد

شهردار شهر زیارتی درب گنبد در استان لرستان از توسعه محدوده این شهر و نصب دروازه ورودی آن طی زمان کمتر از یک ماه خبر داد.

محمدرضا گراوند در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به توسعه یک کیلومتری شهر درب گنبد مامن امامزاده محمد در شهرستان کوهدشت، هدف از توسعه محدوده این شهر زیارتی را رفع شلوغی این شهر در ایام تعطیلات و نوروز به خاطر حضور مسافران و زائران عنوان کرد.

وی گفت: ساخت و سازهای مسکونی در جوار حرم انجام گرفته و همین امر باعث شده شهر ظرفیت جمعیتی خود را از دست دهد.

شهردار شهر زیارتی درب گنبد عنوان کرد: با توجه به قرارگیری در ایام نوروز در روزهای ورود زائران این شهر بیش از حد شلوغ شده و به همین خاطر تصمیم گرفتیم با توسعه محدوده شهر درب گنبد نفس تازه ای به فضای متراکم شهر داده شود.

گراوند یادآور شد: برای توسعه یک کیلومتری شهر درب گنبد اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیون تومان صرف شده است.

وی همچنین از نصب دروازه قرآن در ورودی این شهر خبر داد و بیان داشت: ظرف مدت زمان یک ماه کار نصب این دروازه قرآن در ورودی شهر درب گنبد صورت گرفت.

بنابراین گزارش درب گنبد شهری در استان لرستان بوده و این شهر مرکز بخش درب گنبد از توابع شهرستان کوهدشت است. امامزاده محمد(ع) معروف به شاه محمد در این شهر قرار دارد.

به گفته حجت الاسلام مرتضی خاکباز مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان امامزاده محمد کوهدشت در ایام نوروز میزبان زائرانی از استانهای همجوار مانند ایلام، کرمانشاه، خوزستان و همدان بوده که برای زیارت این امامزاده به شهر درب گنبد سفر می کنند.