رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

شورای خود مراقبتی در دستگاه‌های اجرایی استان لرستان تشکیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شورای خود مراقبتی در دستگاه‌های اجرایی استان لرستان تشکیل می‌شود

شورای خود مراقبتی در دستگاه‌های اجرایی استان لرستان تشکیل می‌شود

معاون استاندار لرستان گفت: شوراهای خود مراقبتی در دستگاه‌های اجرایی استان لرستان تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سید سعید شاهرخی در نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: شوراهای خود مراقبتی در دستگاه‌های اجرایی تشکیل می‌شود.

وی افزود: نامه مشروحی به مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی ارسال و تشریح شود افرادی که در این جلسه نیستند به این امر بیشتر واقف شوند تا با کمترین هزینه، اقدام مناسبی برای مجموعه عوامل دولت در دستگاه‌های مختلف انجام شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار استان لرستان عنوان کرد: کار بزرگ‌تر را باید آموزش‌وپرورش انجام دهد؛ جمعیت 300 هزارنفری دانش آموزان برنامه خاصی را برای پیشگیری باید داشته شد و آن را به دبیرخانه ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه باید برنامه‌های خود مراقبتی را در لایه‌های مختلف جامعه بتوانیم ترویج و تبلیغ کنیم، بیان کرد: در این امر هر کدام از دستگاه‌ها باید به سهم خود اثرگذار باشند.

شاهرخی تصریح کرد: در بحث تحقق سند ملی پیشگیری بیماری‌های غیر واگیر، استفاده از سازمان‌های مردم‌نهاد که متشکل از خود مردم است باید تقویت شوند و سازمان‌های جدیدی را باید تشکیل دهیم.

وی در راستای بیماری آنفلوانزا در استان لرستان، خاطرنشان کرد: اقدامات به‌ موقع از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شد ولی در مورد مرگ‌هایی که اتفاق افتاد زود قضاوت شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار استان لرستان گفت: از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان اعلام شد که هیچ مرگی ناشی از آنفلوانزا نداشته‌ایم که مستند آن آزمایش‌های انجام‌ شده است.

وی اظهار داشت: 17 نفر در استان لرستان مشکوک به بیماری آنفلوانزا غیرعادی نیست و به‌صورت طبیعی این امر وجود دارد بنابراین نباید فضای استان را بد جلوه داد و اذهان عمومی را تشویش نکنیم.

شاهرخی بابیان اینکه اطلاع‌رسانی برای پیشگیری در هر فصلی توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود و صدا و سیما می‌تواند خیلی نقش داشته باشد، افزود: نیاز است رئیس صدا و سیما و معاونت زی‌ربط در این جلسات حضورداشته باشند.