رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

شورای شهر خرم‌آباد وارث طرح‌های بدون مطالعه است/ در واگذاری هتل صخره‌ای عجله شد - نمایش محتوای خبر

 

 

شورای شهر خرم‌آباد وارث طرح‌های بدون مطالعه است/ در واگذاری هتل صخره‌ای عجله شد

شورای شهر خرم‌آباد وارث طرح‌های بدون مطالعه است/ در واگذاری هتل صخره‌ای عجله شد

عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: شورای شهر خرم‌آباد وارث طرح‌های بدون مطالعه گذشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد حسین‌پور در جلسه کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر خرم‌آباد اظهار داشت: با توجه به ظلمی که به واسطه پارک صخره‌ای به شهروندان خرم‌آبادی شده باید مسئله این پارک به طور ویژه بررسی شود.

وی با بیان اینکه در واگذاری هتل صخره‌ای عجله شده است، افزود: در مکان‌یابی این هتل اشتباهی فاحش رخ داده است.

عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد با اشاره به اینکه وجود فروشگاه رفاه نیز به این بافت نمی‌خورد، عنوان کرد: در دنیای امروز کار بدون مطالعه و طرح بدون چشم انداز معنا ندارد.

وی با اشاره به اینکه ما وارث تمام مشکلات و طرح‌های بدون مطالعه هستیم، بیان کرد: اگر فروشگاه رفاه به عنوان یک مزاحم در آنجا قرار نداشت با توجه به چشم انداز پارک صخره‌ای یک چشم انداز بی‌نظیر در کشور ایجاد می‌شد.

حسین‌پور با بیان اینکه مقدار زمین واگذار شده برای هتل صخره‌ای بسیار کمتر از مقداری است که در حال حاضر واگذار شده است، گفت: درخواستی از طرف شهرداری برای واگذاری 12 هزار متر برای دسترسی خروجی و ورودی هتل صخره‌ای برای شورا ارسال شده است.

وی با بیان اینکه میزان واگذاری اولیه سه هزار مترمربع بوده است، تصریح کرد:  دو هزار مترمربع از جنگل‌ها نیز تخریب شده است.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خرم‌آباد با بیان اینکه تغییر کاربری 12 هزار متر مربع از اراضی پارک صخره‌ای برای هتل در کمیسیون ماده پنج به تصویب رسیده است، خاطرنشان کرد: در این کمیسیون تصویب شد مکاتبه‌ای داشته باشیم تا تمامی اسناد واگذاری هتل صخره‌ای برای ما ارسال شود همچنین با همراهی رئیس شورا و اصحاب رسانه بازدیدی از وضعیت این مجموعه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کار واگذاری زمین به هتل فعلا و تا پس از بررسی شورا باید تعطیل شود، اظهار داشت: با احترامی که برای مدیران غیر بومی قائلم اما این شهر برای ما و آینده فرزندان ماست و عوارض اقدامات اشتباه نیز برای ما است.

محمد قاسمی، سرمایه‌گذار موزه خصوصی زیورآلات نیز در این جلسه اظهار داشت: من و همسرم چند سال با توجه به علاقه شخصی به جمع آوری زیورآلات قدیمی پرداختیم و 200 تا 300 قطعه جمع آوری کردیم.

وی افزود: این زیورآلات را خدمت سیروس ابراهیمی مدیرکل وقت میراث فرهنگی بردیم و ایشان پیشنهاد احداث نخستین موزه بخش خصوصی غرب کشور را به بنده داده و مجوز آن را برای ما صادر کردند.

سرمایه گذار موزه خصوصی زیورآلات با بیان اینکه نبود راه دسترسی برای هتلی که حدود 15 سال پیش شروع به کار کرده ادعای بی‌جایی است، عنوان کرد: زمین اصلی هتل صخره‌ای سه هزار و 200 مترمربع بوده و یک راه دسترسی با عرض 12 متر نیز دارد.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت موزه مجوز 810 مترمربع از زمین پارک صخره‌ای را از کمیسیون ماده پنج گرفته‌ایم، بیان کرد: به دلیل مسائل مالی نوانستیم آن را احداث کنیم و پس از دو سال دیوان محاسبات مجوز را باطل کرده و گفتند دوباره از کمیسیون ماده پنج مجوز بگیرید.

قاسمی با بیان اینکه پیشنهاد استان اصفهان برای احداث این موزه را رد کرده است، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندم که این کار در لرستان انجام شود و نباید اجازه دهیم به بهانه معبر یک هتل، یک طرح بسیار خوب گردشگری لغو شود.