جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

شورای نگهبان سد محکمی در برابر نفوذ است - نمایش محتوای خبر

 

 

شورای نگهبان سد محکمی در برابر نفوذ است

شورای نگهبان سد محکمی در برابر نفوذ است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: شورای نگهبان همچون سد محکمی جلوی نفوذ برخی عناصر را در درون نظام مقدس جمهوری اسلامی گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان خرم‌آباد، بابیان اینکه تقوا سبب دور کردن غم و غصه از جسم و جان انسان می‌شود، اظهار داشت: در روایت آمده که دو عامل سبب دور شدن درد و رنج از جسم و روح انسان می‌شود که آن دو عامل تقوا و نماز شب است.

وی ضمن تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح (ع)، افزود: امروز سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال میلادی است و از نظر ما همه پیامبران الهی معصوم هستند و از جایگاه والایی برخوردارند هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان مناسبت دیگر را پنجم دی‌ماه سالروز ایمنی در برابر زلزله و کاهش آثار بلایای طبیعی دانست و عنوان کرد: عقل انسان می‌کند که برای حوادث طبیعی پیشگیری کند که در این راستا یکی از راه‌های پیشگیری مقاوم‌سازی خانه و ابنیه‌ها است.

وی بیان کرد: برای پیشگیری از حوادث طبیعی کارهای بسیار خوبی انجام‌گرفته و در این رابطه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جهت مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی کارهای بسیار خوبی انجام داده است.

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه بنیاد مسکن 96 هزار واحد مسکونی را مقاوم‌سازی کرده است، تصریح کرد: خانه‌های مقاوم‌سازی شده در برابر حوادث طبیعی مقاوم بوده بنابراین از روستائیان درخواست می‌شود تا برای مقاوم‌سازی خانه‌ها از طرح بنیاد مسکن استقبال کنند.

وی با اشاره به اینکه هفتم دی‌ماه سالروز شهادت شهید حسین غفاری به دست مأموران رژیم پهلوی است، گفت: در میان مبارزان انقلاب اسلامی شهید غفاری و سعیدی به بدترین شکل شکنجه شدند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار داشت: هفتم دی‌ماه سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به‌فرمان امام خمینی (ره) است که بعد از انقلاب واقعاً در سوادآموزی نهضتی شد و بسیاری از افراد باسواد شدند.

وی بابیان اینکه در بحث سوادآموزی تلاش‌های خوبی انجام‌شده است، افزود: بر اساس آمار ارائه‌شده اکنون در استان لرستان 27 هزار نفر بی‌سواد وجود دارد که درخواست داریم این افراد از طرح سوادآموزی استقبال کنند تا به‌زودی شاهد جشن سوادآموزی در استان باشیم.

آیت‌الله میرعمادی ضمن تبریک فرارسیدن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) ، عنوان کرد: شنبه 17 ربیع‌الاول سالروز میلاد مسعود پیامبر عظیم شان و امام جعفر صادق (ع) است که با نام روز اخلاق و مهرورزی نام‌گذاری شده است.

وی بیان کرد: مهم‌ترین سیره اجتماعی پیامبر عظیم شأن (ص) اخلاق، مهربانی، اخوت و برادری بوده است بنابراین اگر سیره اجتماعی پیامبر اکرم (ص) در نظر گرفته شود سیره عملی پیامبر(ص) در معاشرت با مردم، عطوفت، ایجاد وحدت بین مسلمانان بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر اینکه رعایت اخلاق، حفظ وحدت و همدلی نیاز همیشگی امت اسلامی است، تصریح کرد: دو خصلت رعایت اخلاق و آداب اسلامی و اتحاد و همدلی همیشه موردنیاز جامعه است.

وی  با بیان اینکه همه باید همدلی، انسجام و وحدت خود را حفظ کرده و جامعه را دو قطبی نکنیم، اظهارداشت: همه باید زیر چتر ولایت، اخوت و وحدت داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان وحدت را رمز پیروزی و عامل بقای انقلاب اسلامی دانست و گفت: بقا و تداوم نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه وحدت است به‌ ویژه که امسال مقام معظم رهبری سال را به نام دولت ملت همدلی و هم‌زبانی نام‌گذاری کردند و معلوم است که حساسیت این موضوع بسیار زیاد است.

وی انتخابات اسفندماه امسال را مهم  و سرنوشت‌ساز دانست و اظهار داشت: با پایان مرحله ثبت‌نام از نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس دهم مرحله احراز صلاحیت توسط هیئت اجرایی و نظارت و سپس شورای نگهبان انجام می‌شود.

آیت‌الله میرعمادی با تأکید بر اینکه باید با وحدت و انسجام انتخابات را پیش ببریم، افزود: شورای نگهبان یکی از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی ایران و سنگر اول نظام است که در طول چهار دهه از انقلاب اسلامی شورای نگهبان ثابت کرده است که تحت تأثیر هیچ‌گونه فشار سیاسی و غیرسیاسی نیست، قانون را دنبال می‌کند و محکم ایستاده است.

وی عنوان کرد: در طول مدت دیدیم که برخی حملات شدید علیه شورای نگهبان انجام دادند اما شورای نگهبان با قاطعیت و انقلابی کار خود را بر پایه قانون دنبال کرد و همچون سدی محکم جلوی نفوذ برخی عناصر را در درون نظام مقدس جمهوری اسلامی گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه همه باید با وحدت و همدلی  زیر چتر ولایت و رهبر حکیم انقلاب اسلامی فعالیت و تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا با انسجام یک انتخابات باشکوه و باعظمت رقم بزنیم.

وی مناسبت دیگر را 9 دی سالروز حماسه مردم ایران در برابر فتنه 88 دانست و  گفت: 9 دی به‌ عنوان روز بصیرت و میثاق با ولایت نام‌گذاری شده است و حقیقتاً این حماسه برای همیشه در تاریخ ماندگار است.

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه ملت بزرگ ایران در حماسه 9 دی آگاهی و بصیرت خود را نشان دادند، اظهار داشت: مردم در حماسه 9 دی  حساس بودن به مقدسات دینی را نشان دادند.

وی افزود: فتنه گران در سال 88 به مقدسات دینی مردم توهین کردند و تن به قانون ندادند و ضربه سختی بر پیکره نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد کردند که البته مردم نیز پاسخ آن‌ها را دادند و در حماسه 9 دی سیلی محکمی به‌صورت منحرفان از مسیر حرکت انقلاب اسلامی زدند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: امروز هم فتنه گران، منحرفان و دشمنان بدانند هرکسی که بخواهد کوچک‌ترین تعرضی به مقدسات و ولایت داشته باشد مردم ایران سیلی محکمی به‌صورت آن‌ها خواهند زد.

وی بابیان اینکه در مرحله نخست عنایت و الطاف خداوند و رهبری حکیم انقلاب اسلامی سبب خنثی شدن فتنه 88 شد، بیان کرد:  بصیرت مردم مهم‌ترین عامل خنثی شدن فتنه 88 بود.

آیت‌الله میرعمادی  تصریح کرد: حماسه 9 دی باید برای همیشه زنده بماند چراکه سبب حیات جامعه می‌شود بنابراین هرسال باید در اجتماع عظیم 9 دی حضور پیدا کنیم.