سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

شکست آمریکا در طبس مصداق سوره مبارکه فیل بود - نمایش محتوای خبر

 

 

شکست آمریکا در طبس مصداق سوره مبارکه فیل بود

شکست آمریکا در طبس مصداق سوره مبارکه فیل بود

امام جمعه بروجرد گفت: شکست آمریکا در صحرای طبس نمونه‌ای از امدادهای الهی و مصداقی از سوره فیل بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به سالروز شکست آمریکا در طبس اظهار کرد: تحقق این مهم یک‌بار دیگر وعده خداوند در قرآن‌کریم را در نصرت مؤمنان و امدادهای غیبی محقق کرد.

وی تکبر را از صفات ناپسند و گناهان کبیره برشمرد و خاطرنشان کرد: افرادی که خود را بر دیگران ارجح شمرده و به آنان فخر می‌فروشند، خداوند آنها را در قیامت خوار و ذلیل می‌کند.

امام جمعه بروجرد تکبر را سمتی رذیله و بیماری روحی دانست که باید معالجه شود و ادامه داد: راه معالجه کبر و غرور از بین بردن منشأ و عامل آن است.

ترابی، یکی از نشانه‌های عالمان حقیقی را خضوع و خشوع آنها برشمرد و عنوان کرد: عالم حقیقی کسی است که علم و دانش همه وجود او را به نور خدا، ایمان و تقوا روشن کند.

وی سپس به شکست مفتضحانه آل‌سعود در حمله یمن اشاره و تأکید کرد: پس از 27 روز مقاومت جانانه ملت صبور و قهرمان یمن، نشانه‌های شکست آل‌سعود آشکار شده و آتش‌بس یک‌طرفه آنها را به دنبال داشت.

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: درنهایت، پس از تحقق نیافتن هیچ‌یک از اهداف عربستان سعودی در حمله به این کشور، انقلاب یمن شتاب بیشتری گرفته و توان نظامی انصارالله مضاعف شد.

ترابی با اشاره به اهداف عربستان در این حمله وحشیانه و نابرابر افزود: آل‌یهود نتوانستند به هیچ‌یک از اهداف شوم و شیطانی خود که همانا بازگرداندن منصورهادی، توقف انقلاب یمن، نابودی توان نظامی انصارالله و بازگرداندن سلطه آل‌سعود به این کشور بود، دست یابند.

وی با اشاره به کشتار ناجوان‌مردانه زنان و کودکان بی‌دفاع یمنی در جریان این حملات، گفت: آمریکای جنایت‌کار در این مدت از هیچ تلاشی در راستای کمک همه‌جانبه به آل‌سعود به منظور جلوگیری از شکست آنها دریغ نکرد، اما درنهایت روسیاهی و شکست نظامی و سیاسی عربستان سعودی رقم خورد.

امام جمعه بروجرد به پیش‌ رو داشتن روز شوراها و هفته شهر و شهروند اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از حقوق شهروندی، برخورداری از جامعه‌ای معنوی با حاکمیت ارزش‌های الهی است.

ترابی اظهار کرد: مسئولان نظام و اعضای شورای شهر و روستا باید در راستای تحقق حقوق شهروندی و صیانت از آنها همت گمارند.

این مسئول در پایان تلاش در راستای حل مشکلات شهروندان، تأمین رفاه نسبی و استیفای دیگر حقوق شهروندی را از وظایف مسئولان برشمرد.