رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

صادرات استان لرستان امسال ۶۲ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات استان لرستان امسال ۶۲ درصد افزایش یافت

صادرات استان لرستان امسال ۶۲ درصد افزایش یافت

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان لرستان گفت: امسال ۶۲ در صد افزایش صادرات را نسبت به سال گذشته داشته‌‌‌ایم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد،  محمدرضا صفی‌خانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جواب مثبت دادن بانک‌ها در رابطه با مصوبات جلسه ستاد تسهیل نتیجه ساعت‌ها بحث و کار کارشناسی در جلسات است.

وی با اشاره به اینکه عمده جلسات کارشناسی که هفته‌ای دو بار برگزار می شود حدود چهار ساعت به طول می‌انجامد افزود: همین جلسات سبب شد در سال گذشته  در بحث ستاد تسهیل رتبه نخست را داشتیم و در مرداد ماه سال جاری نیز لرستان  رتبه نخست را کسب کرد که دلیل آن هماهنگی در سه بخش مربوطه بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان در ارتباط با رونق تولید بیان کرد:  سیاست‌های استان در بحث رونق تولید این بود که واحدهای تولیدی خوب ما که قابلیت این را دارند که در راستای اقتصاد مقاومتی به نتیجه برسند بانک‌ها را به آن سمت حرکت کردیم.

وی با اشاره به اینکه به لحاظ تعداد پرداخت ممکن است سهم لرستان چندان زیاد نباشد اما  در مبلغ پرداخت رتبه نخست را داریم عنوان کرد: ما سرمایه در گردش را به واحدی دادیم که واقعا فعالیت می‌کند.

صفی خانی با بیان اینکه قطعا انحراف از تسهیلات وجود دارد اما ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم جایی هزینه شود که به استان کمک کند.

وی تصریح کرد: معتقدم در پایان سال تحول جدی در بحث صنعت  به ویژه در بخش رونق تولید داریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان لرستان گفت: به عنوان مثال 135 میلیارد تومان به واحد گهر دورود کمک کردیم که سبب می‌شود که فاز اول آن به نتیجه رسید.

وی خاطر نشان کرد:  ما به دنبال بالا بردن آمار نیستیم  چرا که طرح رونق به واحدهایی تسهیلات اعطا می‌کند که بتواند با تولیدات خود  در بازارهای داخلی و خارجی رقابت کند.

صفی‌خانی با بیان اینکه  در بحث اقتصاد مقاومتی در سال جاری سه هدف مهم  داریم گفت:  طرح رونق تولید، افزایش صادرات و مهمترین حرکت  ما 18 طرح و22 واحدی است که قابلیت افزایش سرمایه گذاری در استان داشته باشند.

وی بیان کرد: امسال 62 در صد افزایش صادرات را نسبت به سال گذشته داشته‌ایم.