جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

صداوسیمای لرستان مناظره‌هایی برای رفع چالش‌های استان برگزار کند - نمایش محتوای خبر

 

 

صداوسیمای لرستان مناظره‌هایی برای رفع چالش‌های استان برگزار کند

صداوسیمای لرستان مناظره‌هایی برای رفع چالش‌های استان برگزار کند

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت: صداوسیمای لرستان، با دعوت از صاحب‌نظران و مسئولان، مناظره‌هایی برای آسیب‌شناسی و رفع چالش‌های استان برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، ابراهیم آقامحمدی عصر روز دوشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی استودیوی بام خرم‌آباد و ایستگاه فرستنده تلویزیونی صداوسیمای مرکز لرستان اظهار داشت: صداوسیما تأثیرگذارترین دستگاه، در ساماندهی افکار عمومی و ترویج فرهنگ دینی است.

وی رسالت اصلی صداوسیما را ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی دانست و افزود:  باید اندیشه‌های درست و سازنده در فرایند تولیدات صداوسیما لحاظ شود و از ارائه برنامه‌های بی‌محتوا و سطحی پرهیز شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: زمان حضور اقشار مختلف جامعه در صداوسیما، باید به‌طور عادلانه‌ای تنظیم شود، نه اینکه فقط تریبونی برای برخی از مسئولان استان باشد.

وی خاطرنشان کرد: صاحب‌نظران زیادی در استان لرستان قرار دارند که دارای اندیشه‌های سازنده و راهبردی هستند و تمایل دارند که داشته‌های خود را در اختیار دیگران قرار دهند، بنابراین باید زمانی برای حضور این افراد در صداو سیما در نظر گرفته شود.

آقامحمدی با بیان اینکه اهمیت وجود اتاق فکر برای صداوسیما بیشتر از هر جای دیگری است، تصریح کرد: اتاق فکر صداو سیما باید محلی برای رصد مسائل و بیان صحیح مشکلات جامعه باشد و شایسته است که در کنار تعریف و تمجیدها، انتقاد هم صورت بگیرد و ایرادات و نقاط ضعف نیز بیان شود.

وی با اشاره به لزوم اطلاع‌رسانی درست، صادقانه و شفاف، بیان کرد: لازم است که در صداوسیما، به‌طور مستمر مناظره‌هایی برگزار شود، نباید به اشتباه مناظره را مشاجره و دعوا تلقی کرد، بلکه با دعوت از صاحب‌نظران و مسئولان در این مناظره‌ها می‌توان به چالش‌های استان پرداخت و موضوعات فرهنگی و اشتغال را در  آن‌ها جای داد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: باید قضاوت منصفانه مورد توجه همگان قرار بگیرد، سعی کنیم یکدیگر را تخریب نکنیم، اگر کسی در گذشته کار نیکی انجام داده این اقدام خوب او را نادیده نگیریم، به‌طور مثال اجرای پروژه بام لرستان، یکی از اقدامات خوب استاندار سابق لرستان بود که نباید زحمات وی را فراموش کنیم.

وی افزود: به‌دنبال ایجاد نقطه‌ضعف‌های ساختگی برای دیگران نباشیم و مشکلات کنونی را به افرادی که در گذشته خدمت کرده‌اند، نسبت ندهیم، تا خیر و برکت در جامعه ایجاد شود.

آقامحمدی عنوان کرد: اگر یک نفر یک کار خطا انجام می‌دهد، رسانه‌های استان با رسانه‌ای کردن آن فرهنگ کل استان را زیرسؤال نبرند، نباید اشتباه یک نفر به پای همه مردم نوشته شود.