رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

صدور 60 گواهی ایمنی استاندارد آسانسور در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور 60 گواهی ایمنی استاندارد آسانسور در بروجرد

صدور 60 گواهی ایمنی استاندارد آسانسور در بروجرد

رئیس اداره استاندار بروجرد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 60 گواهی ایمنی استاندارد آسانسور در این شهرستان صادر شده است.

عنایت شرفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: در بازرسی از 68 آسانسور مسکن مهر این شهرستان همه آسانسورهای بازرسی شده فاقد استانداردهای لازم بودند.

وی به افزایش متقاضیان واحدهای مسکن مهر بروجرد برای دریافت گواهی استاندار ایمنی آسانسور پس از بازرسی اداره استاندارد این شهرستان اشاره و عنوان کرد: تاکنون پنج گواهی استاندارد ایمنی برای پنج آسانسور واحدهای مسکن مهر این شهرستان صادر شده است.

رئیس اداره استاندار بروجرد با اشاره به افزایش تقاضای دریافت استاندارد ایمنی آسانسور در این شهرستان در سال جاری در مقایسه با سال گذشته افزود: آگاهی رسانی از طریق رادیو شهری و مطبوعات در رابطه با اهمیت ایمنی آسانسورها افزایش متقاضی دریافت گواهی ایمنی استاندارد در این شهرستان را به دنبال داشته است.

شرفی با اشاره به اینکه صدور پایان کار ساختمان‌های چند طبقه در گرو احراز استاندارد آسانسورها است، ادامه داد: همکاری شهروندان و مراجعه آنها به اداره استاندارد به منظور بازرسی بازرسان این اداره از آسانسورهای نصب شده در سال‌های گذشته به منظور کاهش مشکلات شهروندان در این زمینه ضروری است.

وی به تصویب مصوبه صدور پایان کار ساختمان‌ها در صورت احراز استاندارد آسانسورها در سال 83 اشاره و تاکید کرد: تقویت حرکت در راستای تحقق این مهم در یک سال اخیر روند استانداردسازی آسانسورهای این شهرستان را تقویت کرده است.

این مسئول تصریح کرد: رفع مشکلات آسانسورهایی که در سال‌های گذشته در واحدهای مسکونی این شهرستان نصب شده است همکاری بیش از پیش شهروندان با اداره استاندارد بروجرد را می‌طلبد.

شرفی در بخش دیگری از سخنان خود از پلمب یک واحد تولیدی غیر استاندارد در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: خط تولید این واحد به دلیل عدم برخورداری از پروانه استاندارد و تولید غیر مجاز پلمب شده است.

وی با اشاره به بازرسی بدون اطلاع قبلی بازرسان اداره استاندارد بروجرد از این واحد تولیدی یادآور شد: در این بازرسی پس از احراز تخلف و فعالیت غیر قانونی بازرسان اقدام به پلمب این واحد کردند.