جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

صنایع تبدیلی در استان لرستان راه‌اندازی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

صنایع تبدیلی در استان لرستان راه‌اندازی شود

صنایع تبدیلی در استان لرستان راه‌اندازی شود

مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان گفت: فراوری سبزی و صیفی‌جات در استان، به‌‍‌طور سنتی انجام می‌شود و لازم است که صنایع تبدیلی ترشیجات و خیارشور در استان راه‌اندازی شود تا این کار به‌طور صنعتی و مکانیزه انجام شود.

بابک حمیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: فراوری سبزی و صیفی‌جات در استان لرستان، به‌‍‌طور سنتی انجام می‌شود و لازم است که صنایع تبدیلی ترشیجات و خیارشور در استان راه‌اندازی شود تا این کار به‌طور صنعتی و مکانیزه انجام شوند.

وی با بیان اینکه کشت غالب، در اراضی دیم استان، گندم، جو و نخود است، افزود: در زمین‌های دیم باید تنوع کشت داشته باشیم تا هم برای کشاورز، توجیه اقتصادی داشته باشد و هم نیاز استان به تولیدات مختلف کشاورزی تأمین شود؛ با توجه به اینکه تولید گل‌محمدی، گیاه زعفران، عدس، نخود، گندم و گیاهان دارویی در استان بسیار موفقیت‌آمیز بوده، انتظار می‌رود کشاورزان استان لرستان فقط به تولید گندم و جو اکتفا نکنند و کشت محصولات مختلفی را مورد توجه قرار دهند.

حمیدیان عنوان کرد: استان لرستان، ظرفیت بسیار خوبی در بحث پرورش زعفران دارد و کشاورزان ما می‌توانند با تغییر الگوی کشت، تولید زعفران را نیز در دستور کار قرار دهند اما مشکلی که در این رابطه وجود دارد مربوط به بحث بازاریابی است و ما می‌بینیم که شرکت‌های از سایر استان‌های کشور، محصول زعفران استان را خریداری و با نام خود در بازارهای مختلف به فروش می‌رسانند.

وی تصریح کرد: کشاورزان استان باید بدانند که برای تضمین درآمد خود لازم است که از تولید بی‌رویه، خودداری کنند، همانطور که امسال به دلیل کشت خارج از برنامه و بیش از اندازه سیب‌زمینی در استان، قیمت آن در بازار بسیار کاهش یافته و این سبب متضرر شدن کشاورزان استان شده است.