جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

صنایع لرستان باید مکمل کشاورزی باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

صنایع لرستان باید مکمل کشاورزی باشند

صنایع لرستان باید مکمل کشاورزی باشند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: باید به دنبال صنایعی برای لرستان باشیم که مکمل کشاورزی باشند.

به گزارش خبرگزرای فارس از خرم‌آباد، مهرداد غضنفری صبح امروز در همایش سالروز تشکیل سازمان اراضی کشاورزی که در سالن همایش‌های جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: امنیت غذایی بحث بسیار مهم و استراتژیکی است که باید در سرلوحه کاری مردم و مسئولان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی وابسته به محصولات کشاورزی است از این‌رو دیگر نباید برای نان مورد نیاز مردم آرد را از خارج کشور وارد کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: وقتی ما برای محصولات غذایی آسیب‌پذیر باشیم و آن‌ها را وارد کنیم، دشمن راحت‌تر می‌تواند به ما ضربه بزند و به اهداف خود دست پیدا کند.

غضنفری افزود: برنامه‌ریزی‌ها باید به سمتی پیش برود که به رشد کشاورزی کمک کنند، چرا که تنها با انجام برنامه‌ریزی دقیق و عملی می‌توان به دستاورد‌های خوبی برسیم.

وی گفت: جانمایی‌هایی که اخیرا برای روستاها ایجاد شده است، باید در جهت بازدهی محصولات کشاورزی باشد، تا بتوان در این زمینه هم به دستاوردهایی برسیم و هم جلوی مهاجرت روستاییان به شهرها را بگیریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه حفظ زمین حفظ زندگی است، عنوان کرد: وقتی زمین و اراضی کشاورزی مستعدی داریم، نیازی نیست که زمین‌ها را تغییر کاربری بدهیم و آن‌ها را صنعتی کنیم.

غضنفری حفظ اراضی کشاورزی را از وظایف کاری این نهاد عنوان کرد و اظهار داشت: باید با تدبیر و برنامه‌ریزی تلاش کنیم که برخوردهای چالشی کمتر صورت بگیرد و به سمت پاسخگو بودن نیز برویم تا با هدایت درست به توسعه لرستان کمک کنیم.