جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

صندوق بیمه سرمایه‌گذاری در استان لرستان افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

صندوق بیمه سرمایه‌گذاری در استان لرستان افتتاح می‌شود

صندوق بیمه سرمایه‌گذاری در استان لرستان افتتاح می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: صندوق بیمه سرمایه‌گذاری چهارم دی‌ ماه با حضور مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدرضا صفی خانی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: فعالیت‌های معدنی دفتر صندوق بیمه سرمایه‌گذاری چهارم دی‌ماه امسال با حضور مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری در استان لرستان افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این صندوق دومین صندوقی است که در کشور تأسیس می‌شود افزود: با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان لرستان وجود دارد و با پیگیری‌هایی که انجام شد، هیئت‌مدیره صندوق موافقت کردند که دفتر این صندوق که نمایندگی غرب و جنوب کشور است در استان لرستان ایجاد شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان عنوان کرد: برخی افراد تلاش‌های حوزه صنعت استان را نادیده می‌گیرند و به رتبه اول در بحث صنعت حساسیت دارند که شاید از عدم خودباوری باشد.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون در بخش‌هایی از صنعت رتبه نخست را داشته‌ایم و بر مبنای ارزیابی که امسال در وزارت صنعت و معدن انجام‌شده دو اصل رونق تولید و ستاد تسهیل و آمار صادرات خیلی مهم بوده که در اقتصاد مقاومتی به آن توجه شده و در عملکرد ملی، استان لرستان جایگاه ویژه‌ای داشته است.

صفی خانی تصریح کرد: تاکنون 253 واحد از تسهیلات رونق تولید در سامانه ثبت‌شده که پرداختی آن 372 میلیارد تومان بوده و 405 میلیارد تومان مصوبه داشته‌ایم که بیش از 92 درصد تحقق داشته و رتبه نخست کشور را داریم.

وی خاطرنشان کرد: در پرداخت‌های مستقیم تاکنون 81 مورد با 178 میلیارد تومان ثبت سیستم شده است که 42 میلیارد تومان از بانک صادرات ثبت سیستم خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: مبنای ارزیابی صنعت در استان‌ها امسال متفاوت شده که استان لرستان در تمامی شاخص‌ها نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی اظهار داشت: در بحث ارزش‌افزوده بخش صنعت استان هیچ‌گاه جایگاه 24 را نداشته که امسال این جایگاه را به دست آورده و در گزارش‌های آماری که منتشرشده به‌ غیر از سنگ هیچ ماده دیگری را به‌عنوان مواد معدنی شناسایی نکرده‌اند که الان چندین ماده معدنی استان رتبه نخست کشور را دارد و به‌عنوان برند استان لرستان مطرح است.

صفی خانی افزود: کربنات کلسیم، دولومیت و سنگ استان لرستان رتبه نخست کشور را دارد، این اتفاقات در زمان محدودی در استان به وجود آمده و درعین‌حال که خیلی از مشکلات واحدهای صنعتی در همین کارگروه بررسی و راه‌حل‌های منطقی اندیشیده شده تا بتوانیم به شکلی این صنعت را در استان لرستان پویا کنیم.

وی عنوان کرد: اگر 18 طرحی که در دست اقدام داریم به نتیجه برسانیم به‌طورقطع جایگاه استان لرستان در ارزش‌افزوده بخش صنعت و معدن خیلی بالاتر می‌رود و اگر برای 22 واحد به شکلی طرح‌های توسعه‌ای دیده شود به‌طورقطع جایگاه محکم‌تری در اقتصاد استان خواهیم داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان بیان کرد: مطالبی که در تریبون‌های رسمی اعلام می‌شود باید پایه و اساس آماری داشته و دقیق باشد که با مطرح کردن اطلاعات نادرست جز اینکه افکار عمومی تشویش شود و ناامیدی را به دل مردم بیاندازد حاصلی ندارد.

وی تصریح کرد: استراتژی صنعت را در استان تبدیل کرده‌ایم و می‌دانیم باید چه اقدامی انجام دهیم که نیاز به حمایت مردم، اصحاب رسانه و حمایت‌های عمومی است که به شکلی این مهم را مطرح کنند.