جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

ضرورت احداث پارکینگ در هسته مرکزی بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت احداث پارکینگ در هسته مرکزی بروجرد

ضرورت احداث پارکینگ در هسته مرکزی بروجرد

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: یکی از راهکارهای رفع معضل ترافیک در خیابان‌های پر تردد شهر بروجرد احداث چندین پارکینگ طبقاتی در این مناطق است.

وی عنوان کرد: افزایش تولید خودرو در سال‌های اخیر، قدیمی بودن بافت شهر بروجرد و عدم تعریض خیابان‌های آن تردد خودروها را با مشکل مواجه کرده است.

رئیس پلیس راهور بروجرد ادامه داد: با توجه به قدمت بالای خیابان‌های این شهرستان تعریض آنها هزینه‌های سنگینی را برای شهرداری در بر دارد.  

ابراهیمی افزود: تردد در خیابان‌های هسته مرکزی شهرستان بروجرد نظیر شهدا، صفا، بحرالعلوم و آیت‌الله کاشانی در برخی ساعات روز برای شهروندان مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

وی یکی از دلایل ایجاد مشکل در تردد خیابان‌های هسته مرکزی شهرستان بروجرد را تمرکز مراکز خدماتی و درمانی در این مناطق دانست و خاطرنشان کرد: این تمرکز به خودی خود زمینه را برای افزایش مسافرت‎ها به مرکز شهر ایجاد می‎کند.

رئیس پلیس راهور بروجرد افزود: با توجه به اینکه در شرایط کنونی امکان تعریض خیابان‌ها وجود ندارد، صدور مجوز احداث واحدهای صنفی، خدماتی و درمانی در این مناطق تنها افزایش بار ترافیکی و افزودن بر مشکلات تردد را به دنبال دارد.

ابراهیمی طرح احداث پارکینگ در خیابان‎های هسته مرکزی شهر بروجرد را طرح‌هایی بلند مدت در کاهش و رفع معضل ترافیک خواند و تاکید کرد: اجرای پروژه‎های احداث پارکینگ نیازمند بهره‌گیری از توان بخش خصوصی است.

وی یادآور شد: احداث پارکینگ در مجتمع‌های طبقاتی، مراکز درمانی و واحدهای فروشگاهی جدیدالاحداث در خیابان‌های هسته مرکزی شهر بروجرد یکی از ضروریاتی است که به کاستن از تب تند ترافیک در این مناطق کمک می‎کند.

رئیس پلیس راهور بروجرد ادامه داد: در شرایط کنونی نصب پارکومتر یکی از بهترین راه حل‎ها به منظور رفع مشکل تردد در خیابان‌های هسته مرکزی شهرستان بروجرد است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: اخذ مبالغی بابت پارک خودرو در خیابان‌هایی که پارکومتر در آنها نصب می‌شود، به خودی خود زمینه را برای پرهیز صاحبان واحدها و مراکز تجاری و اقتصادی قرار گرفته در این مناطق از پارک  طولانی مدت خودرو در خیابان فراهم می‌کند.

وی اضافه می کند: این عامل در نهایت به کاهش ترافیک در خیابان‎های پر تردد انجامیده و در روان سازی آن موثر است.