جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

ضرورت آشنایی کودکان با فریضه نماز - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت آشنایی کودکان با فریضه نماز

ضرورت آشنایی کودکان با فریضه نماز

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: یکی از مهم‌ترین ضروریات تربیتی که نباید مورد غفلت واقع شود، آشنایی کودکان با فریضه الهی نماز است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، جمشید ابوالفتحی عصر امروز در حاشیه آئین جشن تکلیف دانش‌آموزان 13 واحد آموزشی این شهرستان در حسینیه امامزاده قاسم(ع) بروجرد اظهار کرد: کودکان از فطرتی پاک و خداجوی برخوردار هستند که در صورت جهت‌دهی صحیح به آن، جلوی بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی گرفته میشود.

این مسئول با تاکید بر ضرورت اهمیت والدین و مسئولان مدارس به آشنایی دانش‌آموزان با فریضههای دینی و انس و الفت آنها با این فرائض، عنوان کرد: در این صورت شکست قطعی و کامل دشمنان در حوزه جنگ نرم فکری و فرهنگی محقق میشود.

ابوالفتحی با اشاره به اینکه آموزش بسیاری از فرایض و نهادینه کردن آنها در درون دانش‌آموزان در گرو ترغیب آنها به انجام فریضه نماز است، ادامه داد: در این زمینه باید تعامل لازم بین مربیان تربیتی مدارس و والدین دانش‌آموزان وجود داشته باشد، تا تعلیمات ارائه شده، اثربخشی لازم را به همراه داشته باشد.

وی تاکید کرد: ابتکارهای خلاقانه در این زمینه نقش موثری در جذب دانش‌آموزان برای انجام فرائض دینی دارد، همچنین استفاده از اهرم تشویق نیز اثربخشی خوبی به همراه دارد.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد یادآور شد: بی‌شک جامعه‌ای عاری از معضلات اجتماعی، رفتاری و فرهنگی است که مبانی اعتقادی و دینی در بطن آن جامعه نهادینه شده باشد.

ابوالفتحی با اشاره به احادیث و روایات متعدد ائمه اطهار(ع) در خصوص انجام فریضه الهی نماز، اضافه کرد: انس و الفت افراد جامعه با فرائض دینی و غفلت نورزیدن از یاد خدا به خودی خود بسیاری از کاستیها، مشکلات و ناهنجاریها را در جامعه برطرف میکند.