رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

ضرورت اهتمام رسانه‌ها در تبیین شخصیت آیت‌الله مولانا بروجردی - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت اهتمام رسانه‌ها در تبیین شخصیت آیت‌الله مولانا بروجردی

ضرورت اهتمام رسانه‌ها در تبیین شخصیت آیت‌الله مولانا بروجردی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: رسانههای فعال در شهرستان بروجرد باید در راستای تبیین شخصیت آیت‌الله مولانا بروجردی اهتمام ویژهای داشته باشتند.

نادر ارجمندی در گفتوگو با خبرنگار فارس در بروجرد با اشاره به برگزاری همایش نکوداشت این عالم ربانی در 15 اسفند ماه سال جاری در بروجرد اظهار کرد: فعالان حوزه اطلاع‌رسانی میتوانند در این ایام به تبیین شخصیت والای این عالم فرهیخته در ابعاد مختلف پرداخته و نقش خود را در بیان فضائل اخلاقی و شخصیتی وی ادا کنند.

وی ادامه داد: مقرر شده است، رادیو شهری بروجرد نیز در ایام منتهی به برگزاری همایش در قالب برنامههای مختلف مطالبی را در خصوص معرفی هرچه بیشتر این شخصیت مذهبی، علمی و اخلاقی عنوان کرده و سهم خود را در این باره انجام دهد.

این مسئول با اشاره به ضرورت معرفی آثار آیت‌الله غلامرضا مولانا بروجردی خاطر نشان کرد: تهیه و پخش گزارش خبری در این باره در صدا و سیمای مرکز لرستان و دیگر شبکه‌‏های تلویزیونی نیز نقشی اثرگذار داشته و ادای دینی به خدمات فراوان این اندیشمند شهیر است.

ارجمندی با اشاره به ضرورت پوشش بهینه خبری همایش این روز تصریح کرد: در مدت زمان باقیمانده تا برگزاری همایش باید همه تدابیر لازم برای اجرای مراسم بزرگداشت در خور و شایسته مقام این عامل فرزانه اتخاذ شود.

وی اضافه کرد: همچنین رسانه‏‌ها اعم از جراید مکتوب، خبرگزاری‏‌ها و سایت‌‏های خبری باید به پوشش اخبار این روز اکتفا نکرده و در زمان باقیمانده تا برگزاری همایش در فواصل زمانی کوتاه مطالبی را در خصوص فضائل اخلاقی، علمی، مذهبی و تربیتی آیت‌الله مولانا بروجردی بیان و منتشر کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری آئین تکریم از مقام علمی و اخلاقی آیت‌الله مولانا را یکی از مطالبات چندین ساله مردم بروجرد برشمرد و تاکید کرد: این مهم محقق شده است و در آئین بزرگداشت این عالم فرزانه علاوه بر مردم و مسئولان شهرستانی و استانی، مدعوینی از کشور حضور یافته و در خصوص شخصیت برجسته این عالم عارف به ایراد سخن میپردازند.

ارجمندی با مهم دانستن برگزاری این همایش آن هم در زمان حیات آیت‌الله مولانا بروجردی عنوان کرد: با توجه به خدمات فراوان این اندیشمند گزاف نیست، اگر به عنوان یکی از چهره‏‌های ماندگار کشوری معرفی شود.