جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

ضرورت تشویق دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت تشویق دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای

ضرورت تشویق دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای

مدیر آموزش و پرورش پلدختر گفت: تشویق و ترغیب دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای از سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، علیرضا افتخاری در مراسم تجلیل از هنرجوی برتر مسابقات علمی و عملی لرستان در پلدختر اظهار کرد: علم و دانش از تعالیم دینی بوده و جایگاهی ویژه در دین مبین اسلام دارد که پیامبر اکرم(ص) نیز همواره به کسب علم مسلمانان را سفارش کرده است.

وی افزود: علم و دانش‌‌اندوزی در تاریخ ایران نیز دارای جایگاه والا بوده به طوری که وجود دانشمندان ایرانی نظیر ابوعلی سینا، خوارزمی، خواجه نصیرالدین طوسی و فارابی و.. نشان‌دهنده عمق دانایی و علم‌اندوزی در نزد ایرانیان است.

این مسئول عنوان کرد: تشویق و ترغیب دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای از سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش است که باید در شهرستان پلدختر نیز در این مسیر فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

افتخاری خاطرنشان کرد: ارتباط بازار کار با آموزش از مزایای تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش است.

وی از رتبه برتر هنرجوی جوان پلدختری تجلیل کرد و افزود: کسب رتبه نخست در یک جشنواره علمی نشان‌دهنده جایگاه علمی دانش‌آموزان پلدختر در سطح استان است، این در حالی است که سال گذشته نیز یکی از هنرجویان جوان پلدختر در کنکور سراسری رتبه 15 را کسب کرد که جای تقدیر دارد.

گفتنی است، اسفند ماه سال‌جاری علی خرمی هنرجوی سال دوم هنرستان حضرت رسول پلدختر در مسابقات علمی- عملی استان لرستان در رشته برق ساختمان موفق به کسب رتبه نخست شده و به مرحله کشوری راه پیدا کرد.

لازم به ذکر است، ظهر امروز با حضور مدیر آموزش و پرورش و چندی از مدیران آموزشی شهرستان پلدختر از هنرجوی موفق هنرستان فنی و حرفه‌ای پلدختر تجلیل شد.