رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

ضرورت توسعه کمک‌های مردمی به نیازمندان جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت توسعه کمک‌های مردمی به نیازمندان جامعه

ضرورت توسعه کمک‌های مردمی به نیازمندان جامعه

رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری مسجد جامع پلدختر گفت: توسعه کمک‌های مردمی به نیازمندان جامعه یک امر ضروری است.

مسعود هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در  پلدختر اظهار کرد: این مرکز در سال گذشته به عنوان اولین مرکز نیکوکاری پلدختر تاسیس شده است.

وی افزود: تقویت و گسترش حضور آگاهانه و موثر آحاد جامعه در امور خیریه ارتقای سرمایه اجتماعی، توسعه شبکه‌های مردمی و تعامل با موسسات عام‌المنفعه داخل و خارج از کشور از ساز و کارهای جدی و موثر در راستای نیل به آرمان فقرزدایی و عدالت گستری به شمار می‌رود.

این مسئول گفت: ضرورت توسعه کمک‌های مردمی و نقش محوری آن در جهت کمک به نیازمندان جامعه و سازماندهی جامعه هدف به منظور بسترسازی و تحصیل منابع جدید در راستای کاهش فقر و نابرابری‌های اجتماعی از جمله اهداف تشکیل این مرکز بوده است.

هاشمی اظهار داشت: شناسایی، ارتباط و تعامل با اشخاص حقیقی و حقوقی تاثیرگذار از جمله خیرین و موسسات خیریه به منظور استفاده بهینه از ظرفیت آنها در راستای رفع مشکل محرومان و تمرکز مراکز نیکوکاری در محله با محوریت مسجد محل از دیگر اهداف این مرکز است.

رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری پلدختر گفت: توسعه خدمت‌رسانی به محرومان و تکریم آنها به تکامل و توازن اجتماعی در جامعه و ارتقای فرهنگ انفاق و نیکوکاری منجر می‌شود.

وی جامعه هدف این مرکز را نیازمندان واقعی محله، مستضعفان و محرومان جامعه دانست و ادامه داد: از تمامی معتمدان، خیرین، نیکوکاران و افراد متمکن و نیکوکار می‌خواهیم در کمک به افراد نیازمند و محروم جامعه این مرکز را یاری دهند.