رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

ضرورت تکمیل بیمارستان مهرگان خرم آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت تکمیل بیمارستان مهرگان خرم آباد

ضرورت تکمیل بیمارستان مهرگان خرم آباد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان بر ضرورت تکمیل بیمارستان مهر گان خرم آباد تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد غضنفری شامگاه شنبه در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه ستاد تسهیل استان با بررسی هشت واحد صنعتی و تولیدی و رفع مشکلات آن ها در حوزه بانکی از جمله استمهال ، تقسیط معوقات و تامین سرمایه در گردش برگزار شد.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی، بانک ها و واحدهای تولیدی باید به تعهدات خود در مصوبات ستاد تسهیل استان عمل کنند، افزود: مصوباتی از ستاد تسهیل که قبلا اجرایی نشده است امروز برای آخرین بار دنبال شد و بعد از فرجه زمانی مقرر اگر هر کدام از طرفین به مصوبات این ستاد عمل نکنند با آن ها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان وجود ظرفیت های راکد و نیمه فعال در استان را یکی از چالش های اصلی لرستان دانست و گفت: وجود این ظرفیت های راکد گاهی اوقات موجب بی رغبتی سرمایه گذارانی می شود که قصد سرمایه گذاری در استان را دارند.

غضنفری با اشاره به اینکه در راستای احیاء ظرفیت های راکد استان پروژه بیمارستان مهرگان خرم آباد نیز در دستور کار ستاد تسهیل قرار گرفته است، عنوان کرد: این بیمارستان در مسیری قرار دارد که روزانه هزاران نفر از این مسیر عبور می کنند و وضعیت راکد بودن آن را مشاهده می کنند.

وی با بیان اینکه تعطیلی بیش از حد بیمارستان مهرگان خرم آباد به عنوان یکی از ظرفیت های راکد در ستاد تسهیل استان مطرح است، افزود: عملیات ساخت بیمارستان مهرگان سال ها به طول انجامیده که در این پروژه بانک ملت و تعدادی از سرمایه گذران بخش خصوصی مشارکت دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان بیان داشت: بر اساس مصوبه امروز ستاد تسهیل قرار شد سرمایه گذران بیمارستان مهرگان تا ۳۰ درصد برای ادامه کار مشارکت داشته باشند و بانک ملت نیز که قبلا به دلیلی عدم اجرای تعهد سرمایه گذاران مراحل قضائی را پیگیری کرده بود فرصتی یک ماهه به آن ها داده تا بتوانند طرح توجیهی خود را تهیه کنند.

غضنفری ادامه داد: بناست بعد از مکاتبه با بانک ملت مرکزی با مشارکت ۳۰ درصدی سرمایه گذاران و مشارکت ۷۰ درصدی بانک ملت بقیه سرمایه مورد نیاز برای تکمیل این طرح تامین شود در غیراین صورت دانشگاه علوم پزشکی اعلام آمادگی کرده است که در صورت محقق نشدن این موضوع، بیمارستان مهرگان را خریداری کرده و آن را تکمیل کند.

وی برآورد تکمیل بیمارستان مهرگان خرم آباد را بیش از ۱۲ میلیارد تومان برشمرد و گفت: این بیمارستان در حال حاضر به طور کلی بین ۴۰ تا ۵۰ درصد پیشرفت دارد.