جهش تولید | چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹

ضرورت جهت‌گیری صحیح علمی در مراکز دانشگاهی - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت جهت‌گیری صحیح علمی در مراکز دانشگاهی

ضرورت جهت‌گیری صحیح علمی در مراکز دانشگاهی

امام جمعه بروجرد گفت: در کنار توجه به لزوم افزایش سرعت رشد علمی در کشور جهت‌گیری صحیح علمی در دانشگاه‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی در جمع نمازگزاران این شهرستان اظهار کرد: جهت‌گیری صحیح علمی در مراکز دانشگاهی نقش بسیار موثری در حرکت رو به رشد جامعه در ابعاد مختلف ایفا می‌کند.

وی با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با رؤسای پژوهشگاه‌ها و مراکز علم و فناوری عنوان کرد: در این دیدار بر استفاده از دانش بومی و تکیه و توان و استعداد جوانان کشور در تحقیقات علمی و دست آوری به فناوری‌های نوین تأکید شده است.

خطیب جمعه بروجرد با اشاره به عقب نگه داشتن ایران اسلامی از قافله علم و دانش در دوران قاجار و پهلوی افزود: جبران این عقب‌ماندگی مزمن و تاریخی نیازمند شتاب‌بخشی به رشد علمی است.

ترابی تأکید کرد: همراهی آموزش با پرورش و تعلیم و تربیت در مراکز عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضروری است چرا که علم جدای از اخلاق چیزی جز زیان برای بشریت به دنبال ندارد.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها، ادامه داد: کار فرهنگی صحیح در دانشگاه‌ها و مراکز علمی تربیت انسان‌های متدین و دوستدار نظام و کشور را به دنبال دارد.

امام جمعه بروجرد یادآور شد: خروجی دانشگاه‌های کشور باید از نظر آموزشی افرادی متخصص و کارشناس و از نظر تربیتی و فرهنگی افرادی با بصیرت و متعهد به اسلام و انقلاب باشد.

ترابی در بخش دیگری از سخنان خود به قطعه‌ای اهانت‌آمیز در یکی از برنامه‌های کودک و نوجوان شبکه دو سیما اشاره و تأکید کرد: اصلاح سیاست‌های اشتباه صدا و سیما در به کارگیری زبان و لهجه‌های اقوام مختلف در طنزها با هدف خندان مردم لازم و ضروری است.

ترابی با اشاره به اینکه مسئله قومیت‌ها در کشور مسئله‌ای ملی است، تصریح کرد: دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه در میان قومیت‌های مختلف کشور و پیشبرد اهداف شوم خود در سایه این نفاق هستند.

وی اضافه کرد: بخش عمده ادبیات هجوآمیز در رابطه با اقوام و لهجه‌های ایرانی یکی از پروژه‌های دشمنان اسلام با هدف ایجاد تفرقه در میان قومیت‌های مختلف است.

خطیب جمعه بروجرد خاطر‌نشان کرد: اقوام مختلف سرمایه‌های بی‌بدیل استواری ایران اسلامی هستند و پاسداری از آنها ضرورتی بیش از پیش دارد.

ترابی با اشاره به 24 آبان ماه و روز کتاب و کتابخوانی تأکید کرد: با توجه به پایین بودن سرانه مطالعه کشور در مقایسه با میانگین جهانی، گسترش فرهنگ کتابخوانی، ضرورتی غیر قابل انکار است.

وی با اهمیت نشر سالم کتب در کشور اظهار کرد: این مهم در سایه نظارت بیش از پیش مسئولان امر در این زمینه امکانپذیر است.

امام جمعه بروجرد با اشاره به پیشرفت‌های اخیر نظامیان سوریه در آزادسازی مناطق تحت اشغال این کشور از دست اشغالگران تصریح کرد: بازتاب این پیروزی‌ها در عرصه بین‌المللی حضور دولت‌های مخالف دولت بشاراسد در نشست وین بر کسی پوشیده نیست.