جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

ضرورت حفظ محیط زیست و تالاب‌های پلدختر - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت حفظ محیط زیست و تالاب‌های پلدختر

ضرورت حفظ محیط زیست و تالاب‌های پلدختر

امام جمعه پلدختر گفت: حفظ محیط زیست و بخصوص تالاب‌های شهرستان پلدختر یک امر ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، در دومین روز از هفته منابع طبیعی رئیس و کارکنان منابع طبیعی شهرستان پلدختر با امام جمعه این شهر دیدار کردند.

در این دیدار حجت‌الاسلام علی‌محمد لروند منابع طبیعی را یکی از خلقت‌های اعجازانگیز پروردگار عنوان و اظهار کرد: منابع طبیعی یکی از ضروریات حیات بشر است.

وی گفت: منابع طبیعی و زیبایی آن پر از رمز و راز است و خداوند بسیار بر صیانت از آن تاکید کرده است، این در حالی است که اقدامات قهری در زمینه صیانت از منابع طبیعی کافی نبوده و باید به فعالیتهای فرهنگی و آگاهسازی مردم برای حفظ و صیانت از جنگلها، مراتع و محیط زیست روی بیاوریم.

لروند افزود: منابع طبیعی ثروت هر جامعه‌ای است و برای حفظ آن نیازمند کار فرهنگی هستیم، امروزه حیات گونه‌های نادر جانوری، تالاب‌ها، جنگل‌ها، مراتع و به طور کلی منابع طبیعی و زیست بوم در معرض خطر است که عدم صیانت از آن به انقراض منابع طبیعی منجر می‌شود.

امام جمعه پلدختر دوست‌داری طبیعت را در گروی جلوگیری از آسیب به منابع طبیعی ارزیابی کرد و اظهار داشت: حفظ منابع طبیعی رسالت اصلی متولیان این نهاد است و در این راه زحمات بسیار زیادی را متحمل می‌شوند.

وی افزود: باید با نظارت و قدرت جلوی دست درازی به منابع طبیعی گرفته شود و این کار نیازمند قدرت، جسارت متولیان و مدیران و کارکنان منابع طبیعی است.

این مسئول از مدیران پلدختری خواست زمینه تعامل مردم را در صیانت از جنگل‌ها، مراتع و حفظ منابع طبیعی فراهم کنند.

امام جمعه پلدختر حفظ محیط زیست و به خصوص تالاب‌های شهرستان پلدختر را از اولویت‌‏های منابع طبیعی این شهرستان دانست و گفت: در این زمینه باید کارهای گسترده انجام گیرد.

حجت‌الاسلام لروند به پدیده ریزگردها اشاره کرد و ادامه داد: امروز ریزگردها سلامت مردم را به مخاطره انداخته که جلوگیری از این پدیده نیازمند کار اصولی و برنامه‌ریزی در راستای صیانت از منابع طبیعی و گسترش درخت‌کاری است.

وی منابع طبیعی را نفس و حیات انسان‌ها دانست و گفت: اگر منابع طبیعی تخریب شود، به طور قطع حیات بشر به خطر می‌افتد، بنابراین انسان‌ها باید بدانند، تخریب منابع طبیعی به خطر انداختن حیات آیندگان و زمینه وقوع پدیده‌های خطرناکی مانند ریزگردها است.