جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

ضوابط قانونی در مدیریت شهری بروجرد اعمال شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ضوابط قانونی در مدیریت شهری بروجرد اعمال شود

ضوابط قانونی در مدیریت شهری بروجرد اعمال شود

دادستان بروجرد گفت: اعمال ضوابط قانونی در مدیریت شهری در آینده به رونق شهر می‌انجامد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، مصطفی جعفری در کارگروه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار داشت: منفعت اجرای ضوابط قانونی در تمامی دستگاه‌ها در نهایت به مجموعه دستگاه‌ها و شهروندان برمی‌گردد بنابراین ضرورت دارد تمامی دستگاه‌ها نسبت به این مهم توجه کافی داشته باشند.

وی بابیان اینکه نباید اعمال سلیقه‌ها در اجرای قانون تأثیرگذار باشد، افزود: برخی نهادهای خدماتی با اعمال نظرات شخصی خود در اجرای ضوابط قانونی می‌کوشند تا منافع کوتاه‌مدت خود را تأمین کنند درحالی‌که این اقدامات به پیکره مدیریتی شهر در آینده ضرر می‌رساند.

دادستان بروجرد عنوان کرد: برخی مدیران اجرایی دید وسیعی نسبت به اجرای قوانین در آینده ندارند و دست به انجام اقداماتی ازجمله تخریب فضای سبز و تغییر کاربری اراضی می‌زنند که این خود در آینده شهر را با کمبوداتی در آن حوزه مواجه می‌کند.

وی با تأکید بر لزوم صحیح اجرای قوانین در موضوعات مشخص، بیان کرد: در صورتی‌که بر اساس موارد قانونی ذکرشده در دستورالعمل دفن اموات در آرامستان‌ها شبکه بهداشت و درمان با این اقدام مخالفت دارد، بهتر است از دفن اموات در امامزاده جعفر بروجرد خودداری شود.

جعفری تصریح کرد: دفن اموات در امامزاده جعفر بروجرد نمی‌تواند در بلندمدت منافعی را به‌منظور احداث و مرمت این امامزاده تأمین کند چراکه اعتبار موردنیاز برای این منظور بیش از هزینه دریافت شده از محل دفن اموات در این امامزاده است.

وی با تأکید بر لزوم تأمین این اعتبار از محل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، خاطرنشان کرد: این سازمان نهادی با درآمدهای بالا است که توانایی تأمین هزینه‌های احداث و مرمت فضای فیزیکی امامزادگان کشور را دارد.

محسن صیرفی، رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد در این جلسه با اعلام مخالفت نسبت به دفن اموات در امامزاده جعفر بروجرد، اظهار داشت: این اقدام تبعات سوء روانی و ناخوشایندی را برای ساکنان این منطقه به دنبال دارد که در بلندمدت می‌تواند آسیب‌های جدی به شهروندان وارد کند.

وی با اشاره به دستورالعمل دفن اموات در آرامستان ها، افزود: در جلسات برگزارشده در شبکه بهداشت و درمان بروجرد ابعاد مختلف دفن اموات در امامزادگان مورد بررسی قرار گرفت و پس از تجمیع آراء با این اقدام به دلایل مختلف مخالفت شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد عنوان کرد: با توجه به‌قرار گرفتن امامزاده جعفر در حریم و مرکز شهر تبعات دفن اموات در این امامزاده عمدتاً متوجه اهالی و ساکنان این منطقه است که نمی‌توان با برخی ضوابط مطرح‌شده این امور را نادیده گرفت.

وی با اشاره به امکان آلودگی روانی در این منطقه، بیان کرد: سروصدای حاصل از تشییع اموات و نیز آلودگی آب‌های زیرزمینی درون شهر از جمله ایرادات وارده به این طرح است.