رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

طرح‌های محرومیت‌زدایی در ۶ منطقه لرستان اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح‌های محرومیت‌زدایی در ۶ منطقه لرستان اجرا می‌شود

طرح‌های محرومیت‌زدایی در ۶ منطقه لرستان اجرا می‌شود

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: طرح‌های محرومیت‌زدایی در ۶ منطقه محروم لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، جاسم محمدی فارسانی شامگاه جمعه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه در راستای محرومیت‌زدایی شش منطقه محروم مانند منطقه تخت‌چان و کاکاوند در استان شناسایی شده‌اند، اظهار داشت: طرح محرومیت‌زدایی تخت‌چان با 35 میلیارد تومان اعتبار آماده و به مرکز ارسال شده و امیدواریم که تا پایان سال 96 آنها را به مرحله‌ای برسانیم. همچنین طرح محرومیت‌زدایی منطقه کاکاوند شهرستان نورآباد آماده شده است.

وی با بیان "کمیته امداد نخستین دستگاهی است که برنامه‌های اقتصاد مقاومتی خود را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارائه کرده است؛ اما متأسفانه تاکنون به جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دعوت نشده‌ایم"، افزود: 65 تا 70 درصد از اقدامات کمیته امداد در روستاها انجام می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: در بحث اشتغال طی سال گذشته کمیته امداد با ایجاد 3817 شغل رتبه اول استان را داشته  که شامل 22 درصد سهم اشتغالزایی استان است.

محمدی فارسانی با بیان اینکه 2800 شغل ایجاد شده در روستاها بوده است، اظهار داشت: امسال هدف‌گذاری ما در صورت مساعدت استاندار روی ایجاد 10 هزار شغل است.

وی با اعلام "تسهیلات 50 میلیارد تومانی اشتغال در سال 94 را در سال 95 برای ایجاد 10 هزار شغل به 150 میلیارد تومان در سال 95 افزایش خواهیم داد"، تصریح کرد: در بحث بیمه تأمین اجتماعی روستایی کمیته امداد اقدامات خوبی را انجام داده به‌گونه‌ای که اکثریت زنان روستایی تحت پوشش کمیته امداد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته‌اند.

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: در بحث آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نیز کمیته امداد آموزش‌های لازم را در راستای اشتغالزایی به‌صورت رایگان ارائه می‌دهد.

محمدی فارسانی با ابراز "سال گذشته 120 دستگاه تراکتور و 85 دستگاه وانت نیسان را به‌عنوان خودروی کار به روستائیان واگذار کرده‌ایم"، تصریح کرد: امیدواریم که امسال نیز واگذاری خودروهای کار نیز به مددجویان تحت پوشش انجام شود.

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: در بحث ساخت و تعمیرات مسکن مددجویان روستایی نیز اتفاقات خوبی در استان افتاده است و امسال نیز بر اساس قراردادی که با سپاه منعقد می‌کنیم حدود 1000 واحد مسکن مددجویان را احیاء می‌کنیم.

محمدی فارسانی عنوان کرد: همچنین در بحث گازرسانی به واحدهای مسکونی مددجویان روستایی تا پایان سال 95 به هزار واحد گازرسانی می‌شود.