جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

طرح‌های مخترعان لرستانی در نمایشگاه اختراعات بسیج لرستان به‌نمایش گذاشته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح‌های مخترعان لرستانی در نمایشگاه اختراعات بسیج لرستان به‌نمایش گذاشته شد

طرح‌های مخترعان لرستانی در نمایشگاه اختراعات بسیج لرستان به‌نمایش گذاشته شد

مسئول بسیج علمی و پژوهشی استان لرستان گفت: 30 طرح از مخترعان لرستانی در نمایشگاه اختراعات و ابتکارات بسیج لرستان به نمایش گذاشته شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مهدی رحیمی در مراسم اختتامیه نمایشگاه اختراعات و ابتکارات بسیج که در تالار ابن سینای خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت: نمایشگاه اختراعات و ابتکارات بسیج 3 روز در این محل برپا است و همزمان با اختتامیه جشنواره بسیج، اختتامیه نمایشگاه نیز انجام می‌شود.

وی افزود: تحقیقات پلاسما لیزر‌، مرکز گیاهان دارویی، مراکز رشد و توسعه خلاقیت بسیج و حمایت از مبتکرین و مخترعین فعال هستند که گوشه‌ای ناچیز از خدمات و افتخارات و اختراعات بسیج استان لرستان است.

مسئول بسیج علمی و پژوهشی استان لرستان با بیان اینکه 30 طرح از 30 مخترع در این نمایشگاه به نمایش درآمده است، عنوان کرد: چهار شرکت دانش‌بنیان در این نمایشگاه حضور داشتند که بیشتر ابتکارات و اختراعات از شاخه‌های بسیج مهندسین صنعت، علوم پزشکی و کشاورزی است.

وی بیان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی و معرفی جامعه لرستان با مخترعین بسیج است تا این ظرفیت‌ها برای توسعه استان استفاده شود.

رحیمی تصریح کرد: پاک مکانی، کود کمپوست و داروهایی که در این نمایشگاه به‌نمایش درآمده تجاری‌سازی شده‌اند، سه اختراع داریم که در جهان نمونه مشابه ندارند که در این نمایشگاه برای عموم به نمایش درآمدند.