جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

طرح انتقال آب کاکارضا به خرم‌آباد نیازمند اعتبار 3 هزار میلیارد ریالی است - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح انتقال آب کاکارضا به خرم‌آباد نیازمند اعتبار 3 هزار میلیارد ریالی است

طرح انتقال آب کاکارضا به خرم‌آباد نیازمند اعتبار 3 هزار میلیارد ریالی است

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت: 420 میلیارد ریال برای انجام طرح انتقال آب کاکارضا به خرم‌آباد هزینه شده که برای تکمیل آن 3 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

علی‌امید سیفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: طرح سامانه انتقال آب کاکا رضا به خرم‌آباد شامل پنج پروژه بند انحرافی، تونل اصلی انتقال آب، سامانه انتقال آب به طول 24 کیلومتر، سدهای مخزنی سراب تلخ و مخمل کوه و هفت هزار و 700 هکتار شبکه آبیاری است که پروژه بند تونل این طرح 100 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی بابیان اینکه فاز اول سامانه انتقال آب این طرح به طول هشت کیلومتر، 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: سدهای مخزنی سراب تلخ و مخمل کوه نیز پروژه‌های آماده مناقصه این طرح است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان عنوان کرد: تاکنون 420 میلیارد ریال برای انجام پروژههای کاکارضا هزینه شده که جهت تکمیل کل طرح 3 هزار میلیارد ریال نیاز است که در صورت تأمین اعتبار این طرح درسال 98 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی هدف از اجرای این طرح را تأمین آب شرب خرم آباد، صنعت و کشاورزی منطقه دانست و بیان کرد: با اجرای کامل این طرح هفت هزارهکتار از اراضی منطقه آبی و امکان تنظیم سالانه 135 میلیون مترمکعب از آورد رودخانه کاکا رضا فراهم می‌شود.