رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

طرح "بازآفرینی" در سه شهر استان لرستان اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح "بازآفرینی" در سه شهر استان لرستان اجرایی می‌شود

طرح "بازآفرینی" در سه شهر استان لرستان اجرایی می‌شود

استاندار لرستان گفت: طرح "بازآفرینی" در شهرهای بروجرد، دورود و خرم‌آباد اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد هوشنگ بازوند امشب در حاشیه جلسه بازآفرینی سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشینی شهرها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سه شهر بروجرد، دورود و خرم‌آباد، 9 منطقه ‌نیازمند بازآفرینی مشخص شده است.

وی افزود: این بازآفرینی باید در حوزه کالبدی شهر صورت بگیرد و در حوزه اجتماعی، آموزش و حوزه اقتصادی نیز اقداماتی انجام شود که در سایر حوزه‌ها  نیازمند مشارکت مردم است.

استاندار لرستان با بیان اینکه با بنیاد مستضعفان نیز مذاکراتی انجام‌ شده و به ستاد بازآفرینی ملی نیز گزارش ارائه‌ شده است عنوان کرد: حدود 9 استان به‌عنوان پایلوت انتخاب‌ شده که بنیاد در بحث مشارکت در این مناطق بازآفرینی انجام دهد که این سه شهر را به  ستاد بازآفرینی معرفی می‌کنیم.

وی بیان کرد: به شورای شهر پیشنهاد شده کسانی که تمایل دارند در این مکان‌های مشخص منازلشان را نوسازی یا سرمایه‌گذاری کنند عوارض را تا صددرصد تخفیف می‌دهند.

بازوند تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی قول داد‌ در سال 93 تا پایان 95 مطالعات 10 کیلومتر از رودخانه شهر خرم‌آباد را انجام و حداقل سه کیلومتر را عملیاتی کند که تاکنون این امر تحقق پیدا نکرده است.

وی گفت: با وجود پیگیرهای زیادی که انجام‌شده نهایتاً بنا شده تا اسفندماه این طرح را آماده و عملیات اجرایی را آغاز ‌کنند ولی این گلایه‌مندی را داریم اگر وزارت راه و شهرسازی این قول را نمی‌داد ما برای رودخانه خرم‌آباد اقدام می‌کردیم، بنابراین اگر نتوانند کاری انجام دهند با مشارکت شهرداری و استانداری نسبت به شروع عملیات ساماندهی رودخانه اقدام خواهیم کرد.