رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی لرستان تمدید شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی لرستان تمدید شد

طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی لرستان تمدید شد

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان گفت: طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی لرستان تمدید شده است.

شهناز حمزه‌لویی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درخرم‌آباد، با اشاره به اجرای طرح معافیت پرداخت جرائم کارفرمایان مدیون تأمین اجتماعی، اظهار داشت: این طرح، به‌منظور حمایت و تقویت کارفرمایان دولتی و غیردولتی بدهکار انجام می‌شود که از تاریخ ١٩ دی 95 آغاز شده و به مدت سه ماه ادامه دارد.

وی با تأکید بر همکاری روسای شعب تأمین اجتماعی استان و اطلاع رسانی همه جانبه به کارفرمایان بدهکار در رابطه با بهره‌مندی از تسهیلات این طرح، افزود: واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی استان مشمول این طرح می‌شوند و می‌توانند با پرداخت یکجا و یا تقسیط بدهی خود، از پرداخت جرایم معاف شوند.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان عنوان کرد: متقاضیان باید برای بهره‌مندی از مزایای این طرح، درخواست خود را سریعاً به شعب تأمین اجتماعی استان تسلیم کنند که برای کسب اطلاعات بیشتر هم می توانند به سایت تأمین اجتماعی به آدرس www.tamin.ir و یا شعب تأمین اجتماعی استان مراجعه نمایند.

وی تصریح کرد: اداره کل تأمین اجتماعی استان در حال حاضر با 11 شعبه اصلی، پنج شعبه اقماری، هفت شعبه کارگزاری و با 400 نفر پرسنل در استان در حال ارائه خدمات به جامعه 720هزار نفری تحت پوشش خود است.

حمزه‌لویی خاطرنشان کرد: مستمری‌بگیران، مهمترین گروه‌ جمعیتی تحت‌پوشش هستند که حدود 90 درصد هزینه های سازمان را به خود اختصاص می‌دهند، به طوری که در سال 94 ماهانه 40 میلیارد تومان به مستمری بگیران سطح استان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: متأسفانه طی چند سال اخیر کارگاه‌های بزرگ تحت پوشش که مهمترین ابزارهای تأمین منابع سازمان جهت ارائه بهنگام خدمات به جمعیت تحت پوشش بوده، با مشکلات جدی مواجه شده‌اند.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان گفت: کارگاه‌های موجود استانی 250 میلیارد تومان بدهی معوق به سازمان تأمین اجتماعی دارند که این امر یک چالش جدی برای این اداره کل محسوب می‌شود و به حمایت و همکاری جدی مسئولان برای وصول این مطالبات نیازمندیم.