جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

طرح بصیرت عاشورایی در استان لرستان اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح بصیرت عاشورایی در استان لرستان اجرا می‌شود

طرح بصیرت عاشورایی در استان لرستان اجرا می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: طرح بصیرت عاشورایی از ابتدای محرم در راستای ترویج فرهنگ قرآن و اهل‌بیت(ع) در استان لرستان آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه ماه محرم قرار داریم طرح بصیرت عاشورایی به مناسبت ماه محرم توسط اوقاف و امور خیریه استان اجرا می‌شود.

وی بابیان اینکه طرح بصیرت عاشورایی از ابتدای ماه محرم آغاز می‌شود و تا پایان ماه صفر در راستای ترویج فرهنگ قرآن و اهل‌بیت(ع) ادامه دارد افزود: دعوت از 250 مبلغ در راستای برپایی خیمه عزای امام حسین(ع) در استان لرستان انجام‌شده است، این ظرفیت اعزامی که سالانه شکل می‌گیرد حدود هزار مبلغ است که هزینه آن را از کشور اخذ کرده‌ایم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان عنوان کرد: این مبلغان یک روز قبل از محرم وارد استان شده و روز اول محرم به مناطق مختلف اعزام می‌شوند؛ اولویت ما اعزام به مناطق استان است و مبلغان در امام‌زاده‌ها، مساجد و حسینیه‌ها اسکان می‌یابند.

وی بیان کرد: تجمع بزرگ لبیک یا حسین در روز دوم محرم در جوار امام‌زاده زید ابن علی(ع) خرم‌آباد برگزار می‌شود، در اولین جمعه محرم همایش شیرخوارگان حسینی در 46 بقعه استان و در شهرستان خرم‌آباد این همایش در امام‌زاده زید ابن علی(ع) برگزار می‌شود.

خاکباز تصریح کرد: از دیگر برنامه‌های اوقاف استان طرح اجرای مراسم احلی من العسل در روز شهادت حضرت قاسم(ع) و رهروان زینبی ویژه بانوان است که در روز 12 محرم برپا می‌شود و در هر شهرستان یک امام‌زاده میزبان این برنامه است.

وی با اشاره به اینکه مبلغان تا 28 صفر در امام زادگان استان مستقر هستند گفت: روز شهادت امام رضا(ع) پیاده‌روی حرم تا حرم برگزار می‌شود و بنا است در پیاده‌روی اربعین سازمان اوقاف کشور هر موکبی که در حاشیه مرکز برپا شود را به سه استان واگذار کند که چذابه را به استان‌های لرستان، ایلام و خوزستان واگذار کرده و استقبال و پذیرایی از زائران انجام شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان اظهار داشت: سازمان اوقاف در عراق نیز موکب‌هایی دارد و خوشبختانه برای اربعین اعزام مبلغ را در دستور کار ما قرار داده است.