جهش تولید | دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹

طرح تعالی خانواده در استان لرستان اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح تعالی خانواده در استان لرستان اجرا می‌شود

طرح تعالی خانواده در استان لرستان اجرا می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: حضور زنان در عرصه علم و دانش یک ضرورت است، چرا که این امر به نفع جامعه است و در همین راستا طرح تعالی خانواده در استان لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در دیدار با مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور که در بیت امام‌جمعه خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: حوزه زنان، حوزه بسیار حساسی است که اگر در این زمینه دقت نباشد و با معیار و ملاک مشخص حرفی زده نشود دچار مشکلاتی می‌شود و آن اثر مثبتی را که باید داشته باشد را از دست داده و دچار چالش و نگاه جدید می‌شود.

وی با بیان اینکه زنان ظرفیت بسیار بزرگی در امر تعلیم و تربیت خانواده و سلامت جامعه هستند، افزود: اگر بخواهیم سبک زندگی اسلامی ایرانی مدنظر مقام معظم رهبری را اجرا کنیم و با توجه به اینکه محور خانواده زن است باید به مسائل خانواده توجه شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: پیامبر(ص) فرمودند فرزندان خود را زمانی که در شکم مادر قرار دارند تربیت کنید؛ پیامبر(ص) می‌فرمایند این تربیت با غذای حلال، محبت، مهربانی و عطوفت انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم در مسائل اجتماعی و حتی سیاسی موفق شویم باید به زنان توجه بیشتری شود، بیان کرد: حضور زنان در انتخابات تعیین‌کننده است و هم‌سانی رای زنان و مردان در انتخابات به‌ عنوان یکی از نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح است.

میرعمادی تصریح کرد: حضور زنان در عرصه علم و دانش یک ضرورت است، امروز مسئله علم پزشکی و انطباق یک ضرورتی است که باید اجرا شود چرا که به نفع جامعه است.

وی با بیان اینکه باید به‌ اندازه‌ای زنان تربیت شوند که قابلیت اجرای طرح انطباق را داشته باشیم، خاطرنشان کرد: در مسائل اقتصادی زمانی که پیامبر(ص) ملکی را برای حضرت زهرا(س) قرار می‌دهد به این معنی است که می‌تواند در این عرصه وارد شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: آنچه را که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت، قابل‌مقایسه با گذشته نیست؛ اقدامات ارزشمندی در حوزه زنان انجام شد ولی تا نقطه مطلوب فاصله‌ داریم.

وی با عنوان اینکه در استان لرستان توجه خاصی به حوزه زنان صورت می‌گیرد، اظهار داشت: در استان بنیاد حجاب و عفاف ایجاد شده و زنان در این زمینه فعالیت دارند، جلسات مشاوره‌ای در استان وجود دارد که زنان نقش دارند و مواردی که لازم باشد به آن‌ها متذکر می‌شویم.

میرعمادی افزود: یکی از اقدامات مهمی که در استان انجام‌شده، تأسیس دو مدرسه علمیه خواهران، یک حوزه علمیه خواهران معصومیه که در حال حاضر 175 نفر طلبه خواهر دروس را فرامی‌گیرند و یک مدرسه  زینبیه که تخصصی علوم قرآن است و فارغ‌التحصیلان سطح دو حوزه خواهران به استان منتقل می‌شوند که سطح سه را فرا می‌گیرند.

وی عنوان کرد: جلساتی در استان برای بانوان از جمله تفسیر قرآن تشکیل می‌شود و مناسبت‌های مختلفی با حضور زنان وجود دارد که می‌توان گفت همین توجه به زنان و دخالت دادن آن‌ها در سرنوشت خود و مسائل اجتماعی، سیاسی و دینی سبب شده  در استان آسیب اجتماعی که متوجه حوزه زنان باشد در مقایسه با استان‌های دیگر کاهش یابد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: اعزام مبلغ خواهران طلبه را در استان داریم که در مناسبت‌های مختلف با هماهنگی که با آموزش‌ و پرورش وجود دارد در بحث نماز به مدارس دخترانه می‌روند و جلساتی را برگزار می‌کنند.

وی تصریح کرد: در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان چندین جلسه در راستای آسیب‌های اجتماعی برگزار شد و طرح تعالی خانواده توسط ستاد نماز جمعه و بنیاد حجاب و عفاف در استان اجرا می‌شود؛ مباحث مربوط به باروری و تکثر اولاد و جلوگیری از کاهش جمعیت در جلساتی که برگزار شده نیز مطرح‌ شده است.