جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

طرح جامع پدافند غیرعامل لرستان باگذشت ۴ سال اجرا نشد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح جامع پدافند غیرعامل لرستان باگذشت ۴ سال اجرا نشد

طرح جامع پدافند غیرعامل لرستان باگذشت ۴ سال اجرا نشد

مدیر کل پدافند غیر عامل لرستان گفت: طرح جامع پدافند غیر عامل لرستان با گذشت ۴ سال هنوز اجرایی نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی سیف صبح چهارشنبه در همایش و کارگاه آموزشی یک روزه رابطان پدافند غیر عامل دستگاههای اجرایی استان لرستان در سخنانی با بیان اینکه کشور ایران جزو ۱۰ کشور حادثه خیز دنیا محسوب می شود اظهار داشت: از مجموع ۴۳ بلای طبیعی که در دنیا وجود دارد ۳۲ مورد از آنها در ایران رخ می دهد.

وی با اشاره به وقوع حوادث و بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل و همچنین آتش سوزی های عمدی و غیر عمدی، آفات نباتی، بیماری های مشترک بین انسان و دام، ریزگردها و ... در کشور ایران عنوان کرد: موضعیت جغرافیایی ایران، ناامنی ها در مرزها و ... موجب شده که موضوع توجه به پدافند غیر عامل در کشور مورد توجه جدی قرار گیرد.

مدیر کل پدافند غیر عامل لرستان به سیلاب اخیر لرستان اشاره کرد و گفت: در این سیلاب بیش از ۴۴۳ میلیارد تومان خسارت به بخش های مختلف استان وارد شد.

سیف با تاکید بر اینکه این امر نشان دهنده این بوده که باید موضوع پیشگیری و همچنین آمادگی مقابله با حوادث و بلایای طبیعی باید مورد توجه قرار گیرد گفت: در این راستا باید موضوع آمادگی جوامع مختلف، دستگاههای اجرایی، برنامه ریزان و ... همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به مقوله آموزش در حوزه پدافند غیر عامل تصریح کرد: در این راستان باید آموزش اقشار مختلف مردم از طریق صدا و سیما و رسانه ها و همچنین آموزش کارکنان دستگاههای اجرایی همواره مورد توجه قرار گیرد.

مدیر کل پدافند غیر عامل لرستان در ادامه سخنان خود بر لزوم توجه و پیوست پدافند غیر عامل برای همه سازه ها، پروژه ها، و تاسیسات قبل از اجرای آنها تاکید کرد و گفت: در این راستا همه سازه ها و تاسیسات مانند سدها، شبکه های گاز، برق، پروژه های راهسازی و ... استان باید پیوست پدافند غیر عامل داشته باشند.

سیف در بخش دیگری از سخنان خود به طرح جامع پدافند غیر عامل استان لرستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه این طرح از سال ۹۱ تا کنون تنها در فاز صفر درصد و حد شناسایی باقی مانده است.

وی با تاکید بر لزوم همکاری دستگاههای اجرایی لرستان در رابطه با جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای تهیه و تدوین طرح جامعه پدافند غیر عامل استان بیان داشت: در این راستا رابطان پدافند غیر عامل دستگاههای اجرایی استان باید پیگیری های لازم را داشته باشند.

مدیر کل پدافند غیر عامل لرستان با بیان اینکه استارت کار طرح جامع پدافند غیر عامل لرستان در سال ۹۱ زده شده است عنوان کرد: در حال حاضر ۱۱ کارگروه تخصصی ذیل شورای پدافند غیر عامل استان وجود دارند که باید نسبت به گذشته فعالیت بیشتر داشته باشند.