جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۹

طرح زمستانه پلیس‌راه لرستان با استقرار ۶۰ اکیپ خودرویی آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح زمستانه پلیس‌راه لرستان با استقرار ۶۰ اکیپ خودرویی آغاز شد

طرح زمستانه پلیس‌راه لرستان با استقرار ۶۰ اکیپ خودرویی آغاز شد

رئیس پلیس راه استان لرستان گفت:طرح زمستانه پلیس‌راه لرستان از امروز با استقرار ۶۰ اکیپ خودرویی در محورهای استان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سرهنگ مرتضی چغلوند صبح امروز در مراسم برگزاری طرح زمستانی پلیس راه که در محل پلیس راه کمالوند خرم‌آباد برگزارشد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح زمستانی پلیس راه با همکاری سایر سازمان‌های خدمت رسان از امروز تا 20 اسفند در سطح جاده‌های مواصلاتی استان اجرایی می‌شود.

وی افزود: پلیس راه استان لرستان با اعزام 60 اکیپ خودرویی، 250 نفر پرسنل مجرب و آماده بکار در طرح زمستانی پلیس راه شرکت می‌کنند.

رئیس پلیس راه لرستان عنوان کرد: پلیس راه استان لرستان در راستای اجرای مطلوب طرح زمستانی با همکاری سازمان راهداری چهار پایگاه به صورت ویژه در گردنه‌های زالیان، زاغه، گشور و رازان مستقر می‌کند.

وی با بیان اینکه رانندگان باید از امروز تجهیزات ایمنی خودرو خود را تکمیل کنند، بیان کرد: پلیس راه برابر قانون نسبت به کنترل تجهیزات ایمنی خودرو از جمله همراه داشتن زنجیر چرخ، سالم بودن سیستم گرمایشی، سالم بودن آج لاستیک‌ها و سالم بودم برف پاک‌کن کنترل و نظارت دقیق دارد.

چغلوند گفت: یکی از فلسفه‌های اصلی اجرای طرح زمستانی پلیس راه این است که ما علاوه بر کنترل ترافیک و خدمات جاده‌ای در مواقع لزوم به مردم شریف و مسافران در راه مانده با همکاری سایر سازمان‌ها کمک و خدمات دهی می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه پلیس راه لرستان برابر قانون و در راستای اجرای قانون از امروز با خودروهایی که زنجیر چرخ به همراه ندارند اعمال قانونی انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: در زمان بارش برف در گردنه‌ها از ادامه حرکت آن دسته از خودروهایی که فاقد تجهیزات ایمنی باشند جلوگیری به عمل خواهد آمد.

رئیس پلیس راه لرستان اظهار داشت: سال گذشته با توجه به وضعیت ویژه و پدیده‌ای که در سطح غرب کشور از لحاظ بارندگی به وقوع پیوست ما حدود هفت مرحله اسکان مسافر داشتیم که پلیس راه با همکاری سازمان راهداری انجام شد و امسال نیز پیش بینی شده که در صورت لزوم مساجد و مکان‌هایی برای اسکان مسافران در راه مانده آماده شود.