رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

طرح مبارزه با خرده‌فروشان مواد مخدر در لرستان اجرا می‌شود‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح مبارزه با خرده‌فروشان مواد مخدر در لرستان اجرا می‌شود‌

طرح مبارزه با خرده‌فروشان مواد مخدر در لرستان اجرا می‌شود‌

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان گفت: یکی از اولویت‌های کاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان مبارزه جدی با خرده‌فروشان مواد مخدر است که این طرح به‌صورت جدی عملیاتی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، غلامرضا آقامیرزایی در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان پلدختر بابیان این‌که اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی پیشگیرانه اساس مبارزه با مصرف مواد مخدر است، اظهار داشت: از ابزارهای دشمن در جنگ نرم گسترش مصرف مواد مخدر در جامعه است که هوشیاری، افزایش آگاهی و مهارت‌های فردی از راه‌های پیشگیری و مقابله با این بلای خانمان‌سوز است.

وی بابیان این‌که مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم و اراده همگانی است افزود: در ابتدای تصدی‌ام در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جلسه‌ای با امامان جمعه و فرمانداران استان تشکیل داده شد که با همکاری و پای‌کار آوردن آن‌ها بتوانیم بحث مواد مخدر را در استان ریشه‌کن کنیم و این بلای خانمان‌سوز را در استان از بین ببریم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان بیان کرد: در راستای مبارزه جدی با مواد مخدر همه دستگاه‌ها نهایت اهتمام و تلاش خود را به‌کارگیرند و دستگاه‌های فرهنگی استان در این زمینه باید بسیج شوند.

وی ‌گفت: استفاده از ظرفیت امامان جمعه و دستگاه‌های فرهنگی و به‌ویژه رسانه‌ها اقدامات گسترده‌ای است در زمینهٔ مبارزه با مواد مخدر در استان ‌که باید انجام شود.

آقا میرزایی بر نقش مهم و اساسی رسانه‌ها در مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر و آگاه‌سازی افراد جامعه از خطرات جبران‌ناپذیر مصرف این‌گونه مواد تأکید کرد و گفت: با همکاری اصحاب رسانه می‌توان برای مقابله با این بلای خانمان‌سوز در بین اقشار مختلف جامعه فرهنگ‌سازی کرد که پیشگیری و مبارزه با این پدیده شوم و آسیب‌های اجتماعی وظیفه‌ای همگانی است.

وی تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند در تبلیغ خطرات جبران‌ناپذیر مصرف مواد مخدر نقش مهمی داشته و در ارائه راهکارهای مقابله با این پدیده شوم مؤثر واقع شوند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان بر انجام اقدامات پیشگیرانه، اطلاع‌رسانی و تبلیغات گسترده درزمینهٔ مبارزه با مواد مخدر در استان تأکید کرد و افزود: خطرات، آثار و پیامدهای ناشی از مواد مخدر باید در قالب گفتار و هشدار در سطح جامعه بیان و بازگو شود.

وی بر جمع‌آوری مراکز غیرمجاز ترک اعتیاد در استان تأکید کرد و گفت: شهرستان‌های استان که فاقد مراکز مجاز ترک اعتیاد هستند معتادان آن‌ها به شهرستان‌های دیگر لرستان هدایت و انتقال می‌یابند و بر مراکز مجاز نظارت بیشتر و دقیق‌تر انجام می‌شود.

آقا میرزایی اظهار داشت: با بسیج مردم درزمینهٔ همکاری با مبارزه با مواد مخدر می‌توان در تحقق شعار سال گام برداشت و این مهم باید در استان عملیاتی شود.

وی بهترین راه مبارزه با اعتیاد را آگاه‌سازی و آموزش دانست و افزود: از جمله راهکارهای مبارزه با مواد مخدر، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در مورد آسیب‌های مواد مخدر، شناسایی توزیع‌کنندگان اصلی و خرده‌فروشان، اجرای طرح پاک‌سازی نقاط آلوده و تشکیل کارگروه است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان بر مبارزه جدی، قاطع و شدید با خرده‌فروشان مواد مخدر در استان تأکید کرد و گفت: یکی از اولویت‌های کاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مبارزه جدی با خرده‌فروشان مواد مخدر است که این طرح به‌صورت جدی عملیاتی می‌شود.