جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

طرح ملی شهاب در مدارس ابتدایی شهرهای استان لرستان اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح ملی شهاب در مدارس ابتدایی شهرهای استان لرستان اجرا می‌شود

طرح ملی شهاب در مدارس ابتدایی شهرهای استان لرستان اجرا می‌شود

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان گفت: طرح ملی شهاب سال تحصیلی آینده در مدارس ابتدایی شهرهای استان لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان لرستان، خدانظر دریکوند در جلسه استانی ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب با اشاره به اجرای برنامه ملی شهاب در 992 آموزشگاه دوره ابتدایی در پنج شهر استان گفت: 26 هزارو 573دانش‌آموز پایه چهارم تا ششم تحت پوشش برنامه ملی شهاب قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی آینده شش شهر دیگر نیز تحت پوشش این برنامه قرار می‌گیرد، افزود: برنامه ملی شهاب در سال چهارم اجرای خود تمام شهرهای استان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان بیکاری پنهان را یکی از آسیب های جدی جامعه برشمرد و عنوان کرد: بیکاری پنهان به این معناست که افراد در جایی مشغول به کار شوند که متناسب با رشته، دانش و تخصص فنی آنان نباشد.

وی هدایت استعدادها را امری لازم و ضروری دانست و بیان کرد: تأکید مقام معظم رهبری نشان از اهمیت کار استعدادیابی و هدایت استعدادها دارد  بنابراین باید زمینه‌ای فراهم شود تا دانش‌آموزان متناسب با توان، استعدادو علائق خود هدایت و پرورش یابند.

دریکوند بحث تغییر رشته تحصیلی دانش‌آموزان را ناشی از هدایت نادرست آنان دانست و گفت: اگر به این مسئله توجه جدی نشود فرصت‌هایی را از دانش‌آموزان  می‌گیرد که چه بسا ممکن است قابل جبران نباشد.

وی به آمادگی دستگاه تعلیم و تربیت برای اجرای مطلوب  طرح ملی شهاب در استان اشاره و خاطر نشان کرد: از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا طرح بر اساس اهداف پیش بینی شده عملیاتی شود.

حمزه امیری رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان نیز در این رابطه اظهارداشت: مجری برنامه ملی شهاب آموزش و پرورش است و بنیاد نخبگان به عنوان ناظر بر اجرای مناسب برنامه نظارت می‌کند.

وی به تصویب 150 میلیون تومان اعتبار برای اجرای برنامه اشاره کرد و افزود: اجرای این برنامه یکی از ضرورت های آموزش و پرورش است چرا که هدایت استعدادها باید متناسب با علائق، استعداد و توانمندی دانش‌آموزان باشد.