جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در لرستان آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در لرستان آغاز شد

طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در لرستان آغاز شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: گشتهای بازرسی بازار در آستانه بازگشایی مدارس به‌صورت صبح و عصر به‌طور جدی در حال فعالیت هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، رضا صفی‌خانی در جلسه «کمیسیون هماهنگی و امور تعزیرات»، اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه بازگشایی مدارس قرار داریم، از 15 شهریور تا نیمه مهرماه به صورت صبح و عصر، عرضه لوازم مورد نیاز دانش‌آموزان در سطح بازار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بازرسی‌های نوبتی به‌ویژه در بحث نان به طور جدی مورد پیگیری قرار دارد، افزود: گشتهای آرد و نان در حال انجام است و چهار پرونده تخلفاتی گندم و آرد نیز برای کارخانجات آرد و اتحادیه عشایری به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به تشکیل 50 پرونده قاچاق کالا با مبلغ 400 میلیون ریال در دو هفته اخیر، عنوان کرد: آمار عملکرد مبارزه با قاچاق در شهریور ماه امسال، مشابه سال 94 است.

وی تصریح کرد: گشتهای مشترک قاچاق طلا با حضور فعال بازرسان و همکاری اداره کل استاندارد در حال انجام است.

صفی‌خانی با بیان اینکه قاچاق کالا نارضایتی‌های زیادی در بازار ایجاد کرده، خاطرنشان کرد: قاچاق کالا تهدیدی برای تولید داخل محسوب می‌شود.

وی در رابطه با برگزاری نمایشگاه‌ها در سطح استان، گفت: باید برای نرخ گذاری نمایشگاه‌ها در لرستان، اقدامی جدی صورت بگیرد زیرا نرخ‌گذاری نمایشگاهها دچار مشکل شده است و قابل رقابت با استانهای دیگر نیست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: به‌زودی با همکاری معاونت بازرگانی صنعت معدن و تجارت استان، طرحی در ستاد نظارت تهیه می‌شود که تا پایان مهرماه نیز در این ستاد تصویب و اجرا می‌شود.