رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

طرح نظارت بر تهیه و توزیع لوازم‌آرایشی و آرایشگاه‌های لرستان آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح نظارت بر تهیه و توزیع لوازم‌آرایشی و آرایشگاه‌های لرستان آغاز شد

طرح نظارت بر تهیه و توزیع لوازم‌آرایشی و آرایشگاه‌های لرستان آغاز شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان گفت: طرح نظارت بر مراکز تهیه و توزیع لوازم‌آرایشی و واحدهای صنفی آرایشگری‌های زنانه به مدت ۳ ماه در استان لرستان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، بهرام براری روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان برگزار شد اظهار داشت: تبیین و تشریح طرح نظارت بر مراکز تهیه و توزیع لوازم‌آرایشی، بهداشتی و تجهیزات یک‌بارمصرف پزشکی و همچنین نظارت بر خدمات واحدهای صنفی آرایشگری‌های زنانه از 24 آذرماه در استان لرستان آغاز و تا سه ماه ادامه خواهد داشت.

وی اهداف این طرح را در مرحله نخست پیشگیری، فرهنگ‌سازی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان دانست و اظهار داشت: در مرحله عملیاتی و اجرایی طرح، همه دستگاه‌های نظارتی که به نحوی بر عرضه و فعالیت واحدهایی که به‌نوعی خدمات‌رسانی می‌کنند نظارت دارند با تعزیرات حکومتی استان همراهی و مشارکت خواهند داشت.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان عنوان کرد: در راستای اجرای این طرح هماهنگی با اصناف و اتحادیه صنف آرایشگران زنانه، اتحادیه صنف فروشندگان لوازم‌آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی و حوزه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان انجام‌شده است.

وی بیان کرد: در اجرای این طرح نظارت‌های لازم انجام و باعرضه کنندگان لوازم‌آرایشی، بهداشتی و تاریخ‌مصرف گذشته، عدم نصب نرخ نامه، قاچاق و گران‌فروشی برخورد می‌شود.

براری با بیان اینکه با تغییر ارائه خدمات سایر صنوف در آرایشگاه‌ها ازجمله لوازم بهداشتی، پوشاک، کیف و کفش برخورد قانونی می‌شود تصریح کرد: آرایشگاه‌های زنانه حق دخالت در امور بهداشتی و پزشکی را نداشته و با هرگونه خدمات مانند تاتو، لیزر، پاک‌سازی پوست، بوتاکس، برداشتن خال و زگیل و سوراخ کردن گوش که از مصادیق خدمات پزشکی به شمار می‌رود و انجام آن در آرایشگاه زنانه تخلف است برخورد می‌شود.

وی بابیان اینکه نداشتن گواهی‌نامه مهارت حرفه‌ای آرایشگران و استفاده نکردن از موارد استریل و یک‌بارمصرف در واحدهای خدمات صنفی و آرایشگری تخلف است خاطرنشان کرد: عدم ارائه فاکتور در راستای ارائه خدمات از دیگر تخلفاتی است که مورد رصد گشت‌های نظارتی قرار می‌گیرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان گفت: بر فعالیت داروخانه‌ها در بخش عرضه و فروش دارو و مکمل‌های دارویی، لوازم و وسایل آرایشی بهداشتی و تجهیزات پزشکی اعمال نظارت می‌شود.

وی اظهار داشت: بر اساس قانون، فروش دارو در داروخانه‌ها و نسخه‌پیچی لزوماً بایستی تحت نظر مسئول فنی باشد که این شخص پزشک داروساز است بنابراین هرگونه فروش دارو و نسخه‌پیچی بدون مسئول فنی تخلف و مستلزم برخورد قانونی است.

براری افزود: سامانه پیامکی 135 دریافت اخبار و اطلاعات تخلفات مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی به‌زودی در سطح کشور و در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود که دغدغه شهروندان در راستای ایجاد ارتباط با سازمان تعزیرات حکومتی از این طریق مرتفع می‌شود.