رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

طرح هادی در ۱۰۰ روستای لرستان تا پایان سال اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح هادی در ۱۰۰ روستای لرستان تا پایان سال اجرا می‌شود

طرح هادی در ۱۰۰ روستای لرستان تا پایان سال اجرا می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان امسال عملیات اجرای طرح‌ هادی برای ۱۰۰ روستای لرستان در دست اجرا قرار بگیرد.

فرهاد خاکی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، با بیان اینکه 1504 روستای استان لرستان، طرح هادی مصوب دارند، اظهار داشت: در زمان حاضر، عملیات اجرای طرح هادی برای 78 روستا، با اعتبار 14.5 میلیارد تومان در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود که تا پایان امسال، عملیات اجرای طرح‌های هادی، برای 100 روستا در دست اجرا قرار بگیرد، افزود: امسال، سال پایانی برنامه پنجم توسعه است و قرار بوده تا پایان برنامه پنجم، همه روستاهای بالای 20 خانوار دارای طرح هادی مصوب باشند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان عنوان کرد: خوشبختانه در استان لرستان، با همکاری مدیران ارشد و دستگاه‌های اجرایی استان، طرح هادی برای همه روستاهای بالای 20 خانوار لرستان به تصویب رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: هزار و 561 روستای استان لرستان بالای 20 خانوار است که از این تعداد، امکان تهیه طرح هادی برای 57 روستا که در حریم سدها و رودخانه‌ها واقع شده‌اند، وجود نداشته است که برخی از روستاها باید جابجا شوند.

خاکی‌پور تصریح کرد: 12 روستای منطقه رودبار که 9 روستای آن بالای 20 خانوار است باید جابجا شوند که در این راستا برنامه‌های امکان سنجی اسکان آنها در مناطق دیگر، در حال انجام است.

وی با اشاره به استقرار 92 درصد از جمعیت روستایی لرستان، در روستاهای بالای 20 خانوار، گفت: میانگین جمعیت روستایی کشور، 29 درصد است، در حالیکه میانگین جمعیت روستایی استان لرستان 39 درصد است، یعنی جمعیت روستایی لرستان بالاتر از میانگین کشوری است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان با بیان اینکه 39 درصد جمعیت استان لرستان در روستاها زندگی می‌کند، افزود: جمعیت روستایی ما در استان لرستان، 667 هزار و 716 نفر است.