جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

طرح هادی در ۱۲۹ روستای لرستان اجرا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح هادی در ۱۲۹ روستای لرستان اجرا شد

طرح هادی در ۱۲۹ روستای لرستان اجرا شد

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان از اجرای طرح هادی در ۱۲۹ روستای این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد خاکی پور صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا کنون طرح هادی در ۱۲۹ روستای استان لرستان اجرا شده است.

وی با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته برای اجرای طرحهای هادی در لرستان تصریح کرد: طی سال گذشته ۱۸ میلیارد تومان برای اجرای طرحهای هادی روستایی در سطح استان اختصاص یافته است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان یادآور شد: از این میزان اعتبار ۱۴ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

خاکی پور تصریح کرد: در مجموع هزار و ۵۰۴ روستای استان قابلیت اجرای طرح هادی را دارند.

وی به تصویب طرح هادی برای روستاهای شهرستان الیگودرز اشاره کرد و گفت: در مجموع هم اکنون ۱۳۸ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان الیگودرز دارای طرح هادی مصوب هستند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان همچنین به بازسازی واحدهای روستایی شهرستان الیگودرز اشاره کرد و گفت: بیش از چهار هزار و ۱۰۰ واحد روستایی این شهرستان تا کنون بازسازی شده است.

خاکی پور ادامه داد: طی امسال نیز ۶۰۰ واحد روستایی شهرستان الیگودرز بازسازی خواهند شد.

وی ر یادآور شد: از این تعداد واحد ۵۰۰ واحد از محل اعتبارات طرح ویژه و ۱۰۰ واحد نیز از محل اعتبارات ستاد حوادث استان بازسازی خواهند شد.

مدیر کل بنیاد مسکن اتقلاب اسلامی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود از در دست اجرا بودن طرح هادی با رویکرد گردشگری در پنج روستای استان خبر داد و گفت: در مجموع ۳۶ روستای هدف گردشگری برای اجرای طرح هادی با رویکرد گردشگری در سطح شهرستانهای مختلف استان شناسایی شده است.