رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

طرح هادی در ۳۴ درصد از روستاهای استان لرستان اجرا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح هادی در ۳۴ درصد از روستاهای استان لرستان اجرا شد

طرح هادی در ۳۴ درصد از روستاهای استان لرستان اجرا شد

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان گفت: طرح هادی در ۳۴ درصد از روستاهای لرستان اجرا شده که کافی نیست و باید خدمات بیشتری به روستاییان ارائه شود تا زمینه توسعه پایدار در روستاها فراهم شود.

فرهاد خاکی‌پور در  گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: قشر مولد روستایی، یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است که باید مورد حمایت قرار بگیرد.

وی افزود: اگر فاصله بین شهر و روستا از نظر ارائه خدمات وامکانات، کاهش پیدا کند و برنامه‌ریزی‌هایی صورت بگیرد که حاصل دسترنج کشاورزان به‌جای اینکه به جیب دلالان برود، به دست خود کشاورز برسد، بسیاری از مشکلات اقتصادی استان حل می‌شود.

خاکی‌پور عنوان کرد: اجرای طرح هادی در روستاها کار بسیار خوبی است اما کافی نیست و باید خدمات بیشتری به روستاییان ارائه شود تا زمینه توسعه پایدار در روستاها فراهم شود.

وی با بیان اینکه اجرای طرح هادی در برخی از روستاها مهاجرت معکوس را به دنبال داشته است، تصریح کرد: از دستگاه‌های  خدمات‌رسان که زیرساختهای لازم را در این روستاها فراهم می‌کنند، تقدیر و تشکر می‌کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان رونق گردشگری در روستاها را مستلزم ایجاد زیرساختها همراه با کارهای فرهنگی و آموزشی دانست و خاطرنشان کرد: برنامه‌های مربوط به حوزه گردشگری روستاها می‌تواند در قالب برنامه‌های کوتاه و بلند مدت در دستور کار قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در 34 درصد روستاهای لرستان، طرح هادی اجرا شده، افزود: در بحث اجرای طرح هادی به میانگین کشوری نزدیکیم اما هنوز با آنچه که مردم از ما انتظار دارند، فاصله داریم؛ امید است که در برنامه پنجم توسعه بیش از پیش به این مهم پرداخته شود تا بتوانیم این فاصله را کمتر کنیم.