رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی در استان لرستان اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی در استان لرستان اجرا می‌شود

طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی در استان لرستان اجرا می‌شود

دبیر اجرایی طرح کارورزی دانشگاهیان استان لرستان گفت: طرح کارورزی ویژه دانش‌آموختگان دانشگاهی استان لرستان به‌ صورت آزمایشی با مشارکت تمامی واحدهای کاری در این استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، رقیه بیرانوند در جلسه طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی، اظهار داشت: متولی و ناظر اجرای این طرح، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای این طرح را در هشت استان کشور اجرا می‌کند.

وی هدف از اجرای این طرح را  آموزش و توانمندسازی دانش‌آموختگان برای ورود به بازار کسب‌ و کار دانست و افزود: دولت ماهانه در استان لرستان 50 درصد از هزینه 400 هزارتومانی هر کارورز را در بنگاه‌های اقتصادی پذیرنده پرداخت می‌کند.

دبیر اجرایی طرح کارورزی دانشگاهیان لرستان عنوان کرد: در این طرح 50 درصد هزینه به‌کارگیری نیروهای کارورز توسط بنگاه اقتصادی یا هر یک از دستگاه‌های دولتی یا بخش تعاونی که امکان استفاده از نیروهای کارورزی را دارند، پرداخت می‌شود.

وی از دستگاه‌های اجرایی لرستان خواست در معرفی بنگاه‌های اقتصادی توانمند در اجرای طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی با این اداره کل همکاری کرده و بیان کرد: طول مدت کارورزی حداقل 6شش ماه و حداکثر یک سال است، حداکثر سن دانش‌آموختگان در مقطع کاردانی باید 27 سال، کارشناسی 30، کارشناسی ارشد 33 و دکتری 38 سال باشد و از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی آنان نیز حداقل شش ماه و حداکثر دو سال گذشته باشد.

بیرانوند بابیان اینکه واحدها یا بنگاه‌های پذیرنده طرح باید دارای مجوز فعالیت از اداره صنعت، معدن و تجارت و نیز گواهی مهارت از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای باشند، تصریح کرد: در پایان دوره نیز از کارورزان توسط سازمان فنی و حرفه‌ای آزمون پایانی اخذ و به قبول‌شدگان گواهی داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه واحدهای پذیرنده کارورزان دانشگاهی از بیمه تأمین اجتماعی و ایجاد حق استخدام برای کارورزان معاف هستند، خاطرنشان کرد: تنها بیمه‌ای که به کارورزان در قالب این طرح توسط دولت اختصاص داده می‌شود بیمه حوادث کار است.

دبیر اجرایی طرح کارورزی دانشگاهیان لرستان گفت: اجرای طرح کارورزی دانش‌آموختگان فرصت و ظرفیت خوبی برای افزایش توانمندی‌های مهارتی و آشنایی آن‌ها با فضای بازار کسب‌ و کار به وجود می‌آورد.