جهش تولید | دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در لرستان اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در لرستان اجرا می‌شود

طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در لرستان اجرا می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی آشتاب شامگاه یکشنبه در کارگروه توسعه و اشتغال لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه 60 هزار نفر فارغ‌التحصیل بیکار در استان لرستان داریم، پیگیری‌هایی انجام شد که طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان لرستان اجرا شود.

وی افزود: این طرح فرصتی است که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مقاطع مختلف، در واحدها و بنگاه‌های اقتصادی که متقاضی پذیرش کارورز باشند، بکار گمارده شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: در طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، افراد شرکت‌کننده مشمول قانون کار نیستند اما یک کمک‌هزینه ماهیانه به مبلغ 400 هزار تومان دریافت می‌کنند که 50 درصد این مبلغ توسط دولت و 50 درصد دیگر توسط  واحد پذیرنده پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه مدت‌ زمان کارورزی در این طرح شش ماه تا یک سال است، بیان کرد: منتظر اعلام نیاز فعالان اقتصادی در بخش خصوصی و دولتی برای پذیرش کارورز هستیم؛ با همکاری فنی و حرفه‌ای، در این طرح به دنبال ارتقای مهارت فارغ‌التحصیلان استان و ایجاد پیوند میان نیروی تحصیل‌کرده و بنگاه‌های اقتصادی هستیم.

آشتاب با اشاره به محدودیت سنی فارغ‌التحصیلان، برای شرکت در طرح کارورزی، خاطرنشان کرد: برای مقطع کاردانی حداکثر سن فارغ‌التحصیلان برای شرکت در این طرح باید 27 سال باشد و برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، به ترتیب، 30، 33 و 37 سال در نظر گرفته‌شده است.

وی تصریح کرد: در فاز اول اجرای این طرح، نیازسنجی انجام می‌شود یعنی از بنگاه‌های اقتصادی استان درخواست می‌شود که با مراجعه به سایت ایران کارورز (irankarvarz.ir)، نیاز خود را برای پذیرش نیرو اعلام کنند تا براساس ظرفیتی که ایجاد می‌شود، به جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار استان پرداخته شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: فارغ‌التحصیلان با شرکت در این طرح، استعدادها و توانمندی‌ خود را نشان داده و بدین ترتیب زمینه جذب و اشتغال بکار آن‌ها فراهم می‌شود؛ البته استان لرستان به‌ عنوان یکی از استان‌های هدف، در این طرح دیده نشده بود که با رایزنی‌های انجام‌شده، استان لرستان نیز در این طرح جای گرفت.