رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

طرح کمربند حفاظتی در عرصه محیط طبیعی بروجرد اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح کمربند حفاظتی در عرصه محیط طبیعی بروجرد اجرا می‌شود

طرح کمربند حفاظتی در عرصه محیط طبیعی بروجرد اجرا می‌شود

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست بروجرد گفت: طرح کمربند حفاظتی در عرصه محیط طبیعی شهرستان بروجرد با تعامل سازمان‌های مرتبط اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، مصطفی مصطفی‌وند در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان، اظهار داشت: به منظور حفاظت و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی حدود منابع طبیعی با ایجاد کمربند حفاظتی مشخص می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت اجرای این طرح در شرایط فعلی، افزود: مهم‌ترین هدف اداره محیط‌زیست شهرستان بروجرد از ایجاد این کمربند حفاظتی علاوه بر حراست از عرصه‌های محیط‌زیست، حفاظت محیط جانوری این شهرستان از گزند شکارچیان غیرمجاز است.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست بروجرد با اشاره به لزوم کنترل حفاظت بیشتر در منطقه جنوب این شهرستان، عنوان کرد: به واسطه واقع‌شدن دشتی وسیع در این منطقه تلاش می‌شود با گسترش بازدیدهای میدانی و افزایش نیروهای حفاظت کنترل بیشتری روی این منطقه اعمال شود.

وی با تأکید بر ضرورت اعمال کنترل‌های بیشتر در استفاده نابه‌جا از منابع طبیعی، بیان کرد: کنترل‌های بیشتر به منظور مقابله با پدیده زمین‌خواری، کوه خواری و استفاده نابجا از منابع آبی در دستور کار قرار گرفته و متخلفان به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شوند.

مصطفی‌وند بابیان اینکه اخلاق زیست‌محیطی باید در جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: در این صورت حفاظت از محیط‌زیست در سطوح مختلف جامعه تجلی پیدا می‌کند و به عنوان یک فرهنگ پایه که خط‌مشی‌های دیگر جامعه بر اساس و مبنای آن مورداستفاده قرار می‌گیرد.

وی از انجام برنامه‌ریزی‌هایی برای 2حوزه شهری و طبیعی خبر داد و گفت: در رابطه با محیط‌زیست شهری تلاش می‌شود با اعمال نظارت بیشتر در رابطه با دستگاه‌های اجرایی به‌ ویژه شهرداری‌ها و سازمان‌های مرتبط با آن نظارت بر محیط‌زیست را به صورت عملی انجام دهیم.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست بروجرد با اشاره به انجام برنامه گشت‌های نظارتی در این شهرستان ، خاطرنشان کرد: برگزاری گشت‌های مستمر ، برنامه‌ریزی‌شده و کنترل و حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان از جمله منطقه شکار صید ممنوع گرین، بیشه دالان و مناطق آزاد شهرستان توسط یگان حفاظت از برنامه‌های حفاظتی این اداره است.