طرز تهیه نان گاتا

مواد لازم برای تهیه نان گاتا:
کره 250 گرم
بکینگ پودر یک چهارم قاشق چایخوری
مایع خمیر نصف قاشق چایخوری
آرد به میزان لازم حدود نیم کیلو
نمک یک چهارم قاشق چایخوری
تخم مرغ 3 عدد
شیر نصف پیمانه
زرده تخم مرغ وزعفران جهت رومال


طرز تهیه نان گاتا

 3 عدد تخم مرغ را داخل کاسه شکسته هم بزنید و بعد شیر و مایع خمیر را اضافه کنید و هم بزنید. بعد کره نرم شده را که قبلا از یخچال بیرون گذاشته اید و خرد کرده اید را اضافه کنید و با قاشق مخلوط کنید.

آرد با بکینگ پودر و نمک را الک کرده و کم کم به مواد بالا اضافه میکنیم و ورز می دهیم. کمی آرد روی میز میپاشیم و خمیر را روی میز انداخته وخوب ورز میدهیم تا خمیر یکدست شود و تا زمانی که به دست نچسبد ورز میدهیم. اگر لازم بود در حین کار کمی آرد هم اضافه کنید. سپس خمیر رادر کاسه تمیز میگذاریم وسلیفون میکشیم نیم ساعت میگذاریم استراحت کند.

بعد از استراحت خمیر را به اندازه های کوچک چانه میگیریم (این مقدار را به چهار قسمت تقسیم کنید.
خمیر رو مجددا باز میکنیم. نباید نازک باشد و به حالت گرد وردنه میکشیم.

از مغزی مخصوص گاتا وسط خمیر گذاشته دور خمیر را مانند بقچه جمع میکنیم. دوباره با دست کمی فشار میدهیم تا کمی پهن شود. در سینی فر با فاصله میچینیم و میگذاریم برای نیم ساعت دیگر استراحت کند.

فر رو هم در این فاصله با دمای 200 درجه روشن کرده تا گرم شود. بعد از نیم ساعت استراحت رومال زرده تخم مرغ و زعفران را با برس روی خمیر میزنیم و میگذاریم برای حدود نیم ساعت بپزد.


طرز تهیه مغزی شکری برای نان گاتا

یک لیوان آرد را تفت بدهید و بعد از خنک شدن نصف لیوان شکر را به آن اضافه کنید و در آخر 100گرم کره نرم را به آن اضافه کنید تا مثل خرده نان شود.


مغزی شکلات گردویی برای نان گاتا

 70 گرم کره را روی حرارت ملایم میگذاریم. 2 قاشق سوپ خوری پودر کاکائو به اون اضافه کرده وقتی که حل شد از روی حرارت بردارید و به مخلوط 50 گرم آرد تفت داده شده و 50 گرم پودر قند اضافه کنید تا خمیر شود و یک دوم پیمانه گردوی خرد شده هم به این مخلوط اضافه کنید.

از هر کدوم از این مغزی ها که دوست دارید میتونید داخل خمیر گاتا بگذارید.