رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

طلاب برای بالا بردن معرفت دینی و بصیرت سیاسی در جامعه تلاش کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

طلاب برای بالا بردن معرفت دینی و بصیرت سیاسی در جامعه تلاش کنند

طلاب برای بالا بردن معرفت دینی و بصیرت سیاسی در جامعه تلاش کنند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: طلاب نقش مهم و محوری در بالا بردن معرفت دینی و بصیرت سیاسی در جامعه دارند و این مهم باید تبیین شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی ظهر روز یکشنبه در همایش طلایه‌داران تبلیغ ویژه ایام صادقیه که با  حضور حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران در محل سالن همایش‌های سازمان جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد اظهار داشت: افتخارمان این است که در مکتب امام صادق(ع) پرورش پیدا می کنیم.

وی افزود: امام صادق(ع) در دوره بسسار حساس و مهمی زندگی کرده اند و دو حکوت ظالم را درک کرده است و هم با سیاسیت های بنی امیه و هم با سیاست های بنی عباس آشنا بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان بیان کرد:سیاست بنی امیه سیاست قتل و خشونت بوده که بسیاری از معصومین(ع) را شهید و آزار داده اما سیاست بنی عباس سیاست موذیانه و منافقانه بوده و در چنین فضایی امام صادق(ع) توانست استفاده کند و مکتب تشیع را زنده کند تا جایی که مکتب تشیع رو با مکتب امام صادق (ع) می شناسد.

وی عنوان کرد: درس  مهم ما از اما صادق(ع) معرفت دینی و بصیرت سیاسی است و خود امام صادق(ع) با موضع گیری های خود این درس را داده است که می تواند در تمام ابعاد رندگی ما معرفت دینی و بصیرت سیاسی نقش اساسی دارد.

میرعمادی گفت: معرفت دینی از عبادات زیاد افضل تر است و تربیت شاگرد و تاسیس حوزه از سوی امام صادق(ع) برای معرفت دینی بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: عبادتی که معرفت دینی در آن نباشد ارزشی ندارد و امام صادق(ع) در همین مورد می فرمایند بعضی نماز، صدقه ، حج و خدمات اجتماعی شان بیشتر است اما بهترین شما کسی است که معرفت و بصیرت دینی داشته باشد و بر اساس روایات ما روح عبادات ما معرفت دینی و بصیرت سیاسی است.

وی تصریح کرد: امروز ما طلایه دار بصیرت سیاسی و معرفت دینی هستیم که رعایت نکردن این دو موضوع مشکلات فراوانی در جامعه ایجاد می کند و مقام معظم رهبری در مورد بصیرت سیاسی به قطب نما تعبیر دارند و انسان اگر بصیرت نداشته باشد حتی اگر نیت خوب داشته باشد گمراه می شود که ماجرای فتنه 88 یک نمونه عینی است.

میرعمادی اظهار داشت: امام صادق(ع) می فرمایند پیروان ما اگر در مکتب ما بصیرت سیاسی و معرفت دینی نداشته باشند محتاج دشمن می شوند  که همین موضوع سبب می شود که در گمراهی به روی او باز شود.

امام جمعه خرم آباد افزود: کسانی مثل خوراج که اهل عبادت بودند و همراه حضرت علی(ع) بودند به علت نداشتن بصیرت در مقابل ایشان شمشیر کشیدند و باد دقت کرد و دانست که در دوره فعلی جایگاه بصیرت بسیار ارزشمند است.

وی تصریح کرد: امروز می بینیم که بحث هسته ای موضوع جدیدی است اما در آینده این موضوع کهنه ای می شود یا در گذشته موضع جنگ بحث مهمی بود اما هم اکنون این موضوع دیگر کهنه شده  و گذرگاها سریع می گذرد و ما باید با تمسک به بصیرت سیاسی و معرفت دینی از این گذرگاه ها بگذریم.

میرعمادی عنوان کرد: در زمان فتنه که دشمن از هر سو ما را تحت حمله قرار داه است باید به قران و ولایت تمسک جوییم و اما اگر از این دو اصل جدا شدیم و فاصله گرفتیم گرفتار خواهیم شد و اینکه مقام معطم رهبری به موضوع بصیرت تاکید دارند به علت هلاکت و خطرناکی موضوع بی بصیرتی است.