رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

ظرفیت‌های بومی بروجرد به‌ منظور شکوفایی اقتصاد مقاومتی تقویت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت‌های بومی بروجرد به‌ منظور شکوفایی اقتصاد مقاومتی تقویت شود

ظرفیت‌های بومی بروجرد به‌ منظور شکوفایی اقتصاد مقاومتی تقویت شود

فرماندار بروجرد گفت: ظرفیت‌های بومی و محلی شهرستان بروجرد به‌منظور شکوفایی اقتصاد مقاومتی تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علی کورانی فر در جلسه اقتصاد مقاومتی و بررسی طرح‌های حوزه این شهرستان اظهار داشت: شهرستان بروجرد ظرفیت و استعدادهای فراوانی در حوزه‌های مختلف دارد که هریک از آن‌ها می‌تواند محور توسعه و پیشرفت این شهرستان قرار گیرد.

وی وجود بناهای تاریخی در این شهرستان به‌اندازه استان کردستان را از ظرفیت‌های مهم این شهرستان برشمرد و افزود: صنایع‌دستی، گردشگری، انواع محصولات باغی و کشاورزی متنوع ازجمله ظرفیت‌های این شهرستان است.

فرماندار بروجرد تلاش نیروهای مستعد در حوزه‌های IC  و ICT را از دیگر ظرفیت‌های این شهرستان دانست و بیان کرد: در حوزه صنعت وجود صنعتگران شایسته و در حوزه خدمات ارائه خدمات مختلف می‌تواند معدل اقتصاد مقاومتی در این شهرستان را افزایش دهد.

وی با تأکید بر مردمی شدن اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: هر جا همراهی مردم باشد نتایج مثبتی به دست می‌آید که باید روی این موضوع تمرکز بیشتری شود بنابراین تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در این شهرستان در دستور کار قرارگرفته است.

کورانی فر به لزوم ارائه آموزش‌های صحیح در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: ارائه آموزش‌های لازم در هر حوزه می‌تواند به بازاریابی تولیدات و محصولات کمک شایانی کند که باید این مهم توسط متولیان امر اجرایی شود.

وی به حجم بالای مشکلات این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: باوجود اعتبارات قطره‌چکانی نمی‌توان اقدامی در راستای رفع این مشکلات انجام داد بنابراین نیاز است تا بخش خصوصی برای فعالیت و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در کنار بخش‌های دولتی فعالیت کند تا بتوان این ظرفیت‌ها را به شکوفایی رساند و آن‌ها را تجمیع کرد.

به گزارش تسنیم، در ادامه این جلسه مدیران بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی با ارائه راهکارهایی درزمینهٔ اجرایی کردن راهکارهای اقتصاد مقاومتی در این شهرستان خواستار حمایت هرچه بیشتر دولت و سپاه در این زمینه شدند.