رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

ظرفیت‌های دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت‌های دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود

ظرفیت‌های دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود

استاندار لرستان گفت: نسل امروز، نگاهی رازآلود به دفاع مقدس دارد و احساس می‌کنند که بار جنگ بردوش انسان‌های متفاوت از نسل امروز بوده است که باید به این عطش پرسشگری آن‌ها پاسخ داده شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند شامگاه پنجشنبه در گردهمایی پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت که در سالن جهادکشاورزی خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: اطاعت از رهبری یکی از مهم‌ترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل دشمنان بوده است.

وی افزود: در هیچ جای دنیا فرماندهی کل قوای مسلح بر عهده یک مجتهد عادل و مرجع تقلید نیست؛ چه در زمان امام خمینی (ره) و چه در زمان کنونی که مقام معظم رهبری اداره‌کننده کل قوای مسلح است، این یک عامل مهم در اقتدار نظام بوده است.

استاندار لرستان عنوان کرد: از دیگر عواملی که پیروزی انقلاب در برابر دشمنان را رقم زد می‌توان به روحیه هم‌دلی و برادری حاکم در جامعه، ابتکار و نوآوری رزمندگان در مقابله با ارتش مجهز و ماشین‌آلات جنگی پیشرفته دشمن، حداکثر استفاده از کمترین امکانات موجود و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، اشاره کرد.

وی فرهنگ ایثار و شهادت را بزرگ‌ترین سرمایه نظام جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: امروز به برکت خون شهدا، اقتداری برای کشور ایجاد شده که شاید بعد از زمان نادرشاه افشار این مملکت به خود ندیده است.

بازوند خاطرنشان کرد: وقتی تندروهای افراطی در آمریکا برای مسئله هسته‌ای به رئیس جمهور آمریکا فشار آوردند، او گفت که «شما مردم ایران را نمی‌شناسید، این مردم روی هویت، غرور و دینشان تعصب دارند، اگر بحث هویت باشد از یک میلیون جان می‌گذرند که این اعتراف دشمنان مایه افتخار ماست».

وی بیان کرد: جنگ با این‌که یک واژه سه حرفی است ولی رازهای زیادی را در درون خود نهفته دارد که همه مفاهیم شکست، عزت، پیروزی، افتخار، ماتم و درد را در درون خود جای می‌دهد، در دوران دفاع مقدس، جنگ به زندگی مردم تبدیل شده بود.

استاندار لرستان با بیان این‌که نسل امروز ایران، نگاهی رمزآلود به دفاع مقدس دارد، گفت: هنوز نتوانسته‌ایم از جنگ تحمیلی برای نسل امروز رمزگشایی کنیم و جوانان امروز احساس می‌کنند که بار جنگ بر دوش انسان‌های متفاوت از نسل امروز بوده است.

وی افزود: نسل امروز به دنبال شخصیتی می‌گردد که بازیگر معرکه سخت و طاقت‌فرسای آن زمان بوده است و همواره دغدغه این را داشته که چگونه ممکن است بدون امکانات در مقابل ماشین‌های جنگی مدرن کشورهای مختلف ایستادگی کرد.

بازوند عنوان کرد: اگر می‌خواهیم پاسخی به عطش پرسشگری این نسل جوان بدهیم باید پنجره و سرفصل جدیدی را در دفاع مقدس ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: تابعیت محض از ولایت فقیه، سخاوت، بخشودگی و پیش قدم شدن رزمندگان در کارها، خود را در سنگرهای دفاع مقدس نشان داد؛ فروتنی، سبقت جستن در میدان رزم، غلبه بر منیت و خودخواهی همه سبب شد که چنان فضای آرمانی و پرمهری در جبهه‌های جنگ حاکم شود  که حتی اسرا هم احساس امنیت کنند.

استاندار لرستان بیان کرد: اگر بتوان حقایق میراث گران‌بهای دفاع مقدس را به نسل آینده منتقل کرد، شاید اثرش کمتر از حضور در دوران دفاع مقدس نباشد؛ بنابراین امید است که به عطش پرسشگری جوانان در رابطه با حقایق جنگ پاسخ داده شود.

وی خاطرنشان کرد: رزمندگان دفاع مقدس ظرفیت بزرگی در کشور بوده‌اند که امروز باید این ظرفیت، در توسعه اقتصادی کشور به کار گرفته شود.

بازوند افزود: اگر همان ظرفیتی که در زمان جنگ در لرستان بسیج شد، در عرصه اقتصادی هم به‌کار گرفته شود، معضل بیکاری استان برطرف می‌شود.