رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

ظرفیت‌های ماه رمضان برای رسیدگی به معلولان و از کار افتادگان لرستان استفاده شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت‌های ماه رمضان برای رسیدگی به معلولان و از کار افتادگان لرستان استفاده شود

ظرفیت‌های ماه رمضان برای رسیدگی به معلولان و از کار افتادگان لرستان استفاده شود

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان رسیدگی به معلولان و از کار افتادگان را صدقه جاریه دانست و گفت: رضایت خدا در رسیدگی به این‌گونه امور است پس باید با جدیت این امور را به ویژه در ماه رمضان دنبال کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت الله سید احمد میرعمادی در مراسم انس با قرآن که در سالن ورزشی کارگران اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد اظهار داشت: یکی از اعمالی که در ماه مبارک  رمضان، پیامبر اکرم (ص) به آن سفارش کرده مسئله همدلی و افطاردهی مؤمنان است.

وی دلسوز و خیرخواه بودن را مسئله‌ای مناسب و مورد تأکید دین اسلام دانست و افزود: در روایت آمده از خصوصیات پیامبر اکرم (ص) خیرخواهی و دلسوزی بوده و سیره  امام حسن مجتبی(ع) نیز  توجه به همنوعان بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: تمام احکام و دستورات اسلام  برای این است که مردم به فکر هم باشند، گره‌گشایی کنند و مشکلی از مشکلات جامعه را برطرف کنند.

وی بیان کرد: امروز کارگشایی، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری بالاترین عبادت در این استان است چراکه اگر جوانی سرکار برود و دل مسلمانی را شاد کنیم یا خانواده‌ای را از مشکلاتی نجات دهیم بالاترین عبادت است.

آیت الله میرعمادی بابیان اینکه تمام‌وقت و همت پیامبر اکرم (ص) بر کارگشایی امور مردم بوده است، گفت: مرحوم کلینی در کتاب کافی بابی به‌عنوان برآورده کردن حاجت برادر دینی و بابی برای ثواب گره‌گشایی از مشکلات جامعه دارند و امروز  نیز ما باید به این سمت حرکت کرده و  حلال مشکلات مردم باشیم و  با توجه به وجود جوانان بیکار در هر خانه‌ای اشتغالی برای خانواده  ایجاد کنیم.

وی با تأکید بر این امر که رسیدگی به معلولان و از کار افتادگان صدقه جاریه است، خاطر نشان کرد: رضایت خدا در رسیدگی به این‌گونه امور است پس باید با جدیت تمام این امور را دنبال کنیم.