جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

ظرفیت اعزام نوروزی کاروان‌های عتبات عالیات لرستان افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت اعزام نوروزی کاروان‌های عتبات عالیات لرستان افزایش می‌یابد

ظرفیت اعزام نوروزی کاروان‌های عتبات عالیات لرستان افزایش می‌یابد

مدیرکل حج و زیارت استان لرستان گفت: تلاش می‌شود با ایجاد ظرفیت‌های جدید برای نوروز امسال تمامی درخواست‌های متقاضیان خارج از سیستم قرعه‌کشی سازمان برای ثبت‌نام این سفر زیارتی پاسخگویی شود.

محمد خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد با اشاره به زمان آغاز ثبت‌نام زائران عتبات عالیات در دفاتر زیارتی محلی اظهار داشت: اعزام به عتبات عالیات در نوروز به دلیل افزایش تقاضا از سوی سازمان حج و زیارت به‌صورت ثبت‌نام اینترنتی در سامانه این سازمان بوده و متقاضیان از 18 تا 23 بهمن‌ماه در این سامانه برای اعزام به عتبات عالیات ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: روز 23 بهمن‌ماه نتیجه قرعه‌کشی متقاضیان عتبات عالیات اعلام‌شده و برندگان این قرعه‌کشی از دوم اسفندماه جاری باید برای ثبت‌نام به دفاتر زیارتی اعلام‌شده مراجعه نمایند تا روند ثبت‌نام را طی کرده و در موعد مقرر به عتبات عالیات اعزام شوند.

مدیرکل حج و زیارت استان لرستان با اشاره به تقاضای فراوان برای زیارت عتبات عالیات در نوروز عنوان کرد: تلاش می‌شود با ایجاد ظرفیت‌های جدید برای نوروز امسال درخواست‌های متقاضیان خارج از سیستم قرعه‌کشی سازمان برای ثبت‌نام این سفر زیارتی پاسخگویی شود تا افراد بیشتری بتوانند با ایجاد این ظرفیت‌ها در قالب کاروان‌های نوروزی به این سفر معنوی مشرف شوند.

وی تصریح کرد: به دلیل افزایش تقاضای مسافران نوروزی عتبات عالیات ارائه تسهیلات بانکی برای سفر نوروزی متوقف می‌شود اما همچنان دفاتر زیارتی می‌توانند به صلاحدید خود افراد را برای دریافت تسهیلات بانکی و حضور در کاروان‌های زیارتی به بانک‌های عامل معرفی نمایند.

خسروی از ایجاد پرواز فرودگاه خرم‌آباد به مقصد نجف خبر داد و افزود: پرواز هوایی در روزهای 20 و 27 اسفندماه از فرودگاه خرم‌آباد به مقصد نجف برای انتقال زائران به‌صورت هوایی برقرارشده است.