جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

ظرفیت تولید تخم‌مرغ در لرستان ۶۰ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت تولید تخم‌مرغ در لرستان ۶۰ درصد افزایش یافت

ظرفیت تولید تخم‌مرغ در لرستان ۶۰ درصد افزایش یافت

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی لرستان گفت: با بهره‌برداری از ۵ واحد مرغ تخم‌گذار در لرستان، ظرفیت تولید تخم‌مرغ در استان ۶۰ درصد افزایش یافته است.

محمدعلی جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، با اشاره به فعالیت 14 واحد صنعتی مرغ تخم‌گذار در لرستان، اظهار داشت: امسال به‌واسطه بهره‌برداری از پنج واحد مرغ تخم‌گذار با ظرفیت تولید 220 هزار قطعه، 60 درصد بر ظرفیت تولید تخم‌مرغ در استان افزوده شده است.

وی افزود: پیش بینی می‌شود که تا پایان سال 94، هفت هزار و 600 تن، تخم‌مرغ در استان لرستان تولید شود که بخشی از این تولیدات در واحدهای صنعتی و بخشی دیگر در واحدهای سنتی مرغ تخم‌گذار است.

مدیر امور طیور معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: با وجود افزایش طرفیت تولید تخم‌مرغ در لرستان، همچنان سهم استان در تولید تخم‌مرغ کشور ناچیز است و تولید 86 درصد تخم‌مرغ کشور در 10 استان متمرکز شده است.

جعفرپور با اشاره به تولید سالانه 200 هزار تن تخم‌مرغ مازاد در کشور، خاطرنشان کرد: با توجه به تکمیل ظرفیت تولید تخم‌مرغ در کشور، ارائه تسهیلات برای ایجاد واحدهای جدید مرغ تخم‌گذار، جزء سیاست‌های جهاد کشاورزی نیست، بلکه توسعه صادرات تخم‌مرغ مازاد و فرهنگ‌سازی مصرف تخم‌مرغ در دستور کار قرار دارد.

وی سرانه مصرف تخم‌مرغ در استان لرستان را بسیار پایین دانست و تصریح کرد: یکی از عوامل پایین بودن قیمت تخم‌مرغ در بازار لرستان که بسیاری از تولیدکنندگان استان را نیز متضرر کرده، همین مصرف کم تخم‌مرغ در استان است.

مدیر امور طیور معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی لرستان، افزود: بر اساس شعار زندگی سالم، مصرف یک تخم‌مرغ در روز برای سلامت انسان لازم است، زیرا تخم‌مرغ یک منبع پروتئینی غنی، با ارزش و البته ارزان‌قیمت است.