رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

ظرفیت لازم برای اسکان 100 هزار زائر در کربلا و نجف فراهم شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت لازم برای اسکان 100 هزار زائر در کربلا و نجف فراهم شده است

ظرفیت لازم برای اسکان 100 هزار زائر در کربلا و نجف فراهم شده است

رئیس سازمان حج و زیارت در خرم آباد گفت: امسال برای پیاده‌روی اربعین در داخل کشور عراق، ظرفیت لازم برای اسکان 100 هزار زائر در کربلا و نجف فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سعید اوحدی عصر روز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سازمان حج و زیارت استان لرستان، ضمن قدردانی از زحمات صادقانه و متواضعانه مدیرکل سابق حج و زیارت استان لرستان، اظهار داشت: در حادثه منا مدیرکل سابق حج و زیارت لرستان انصاف زحمات زیادی کشیدند که به‌ طور یقین ذخیره دنیا و آخرتشان است.

وی افزود: تأکیدم بر این است که از مدیرکل سابق حج و زیارت لرستان به‌ عنوان مشاور رئیس سازمان حج و زیارت کشور در حوزه عتبات عالیات و در مراسم اربعین استفاده شود.

وی بیان کرد: وقتی پلیس عربستان مسیر را بست و به‌ اجبار در این مسیر 35 کاروان از 455 کاروان ایران وارد شدند و بعد تقابل پیش آمد که می‌توان گفت از 30 هزار نفر در هر مترمربع شش نفر ایستاده بودند.

اوحدی تصریح کرد: بیش از هفت هزار زائر در فریضه واجب حج در یک روز کشته شد که بنا به فرموده مقام معظم رهبری این سکوت سنگین زبان‌های لال شده  مجامع حقوق بشر که برای یک کشته در جایی هیاهو با پا می‌کند در این فاجعه جرات سخن گفتن نداشتند و تنها صدای رسایی که در عربستان شنیده شد صدای جمهوری اسلامی ایران بود.

وی با اشاره به حضور خود در مراسم چهلم جانباختگان شهر نیشابور، اظهار داشت: در یک شهر کوچک 53 نفر شهید شد که به‌طور متوسط 200 نفر مصیبت دید.

رئیس سازمان حج و زیارت در خرم آباد  در رابطه با تمهیدات سازمان حج و زیارت  برای پیاده‌روی اربعین حسینی، عنوان کرد: کار برپایی موکب‌های پذیرایی از زائران در مرزها شروع‌شده و در هر مرز بیش از 120 موکب امسال راه‌اندازی می‌شود تا در خدمت زائران باشند.

وی بیان کرد: امسال برای پیاده‌روی اربعین در داخل کشور عراق نیز کار بزرگی انجام‌شده به‌طوری‌که ظرفیت 100 هزار نفر اسکان برای زائران در کربلا  و نجف فراهم‌شده و امکانات حمل‌ونقل نیز فراهم‌شده است که امیدواریم شاهد حضور معنوی زائران و ثبت رسیدن یک حماسه دیگر از  اربعین باشیم.

اوحدی گفت: سجایای اخلاقی امام سجاد (ع) به‌عنوان الگوی خدمت گذاری به زائران بیت‌الله الحرام همیشه برای ما سرمایه بوده است چراکه امام سجاد(ع) برای خدمت به زائران بیت‌الله احرام برای اینکه کسی متوجه ایشان نشود بالباس مبدل به حجاج خدمت می‌کردند و اگر کسی متوجه حضور امام سجاد (ع) می‌شد امام (ع) بالباس مبدل دیگری در گوشه‌ای دیگر خدمت می‌کردند.

وی بابیان اینکه دو نگاه به خدمت وجود دارد، افزود: خدای‌نکرده نباید در غفلت عنوان گرفتار شویم و از جوهر خدمت غافل بمانیم.

رئیس سازمان حج و زیارت در خرم آباد نگاه به خدمت گذاری به مردم را خدمتی مقدس دانست و تصریح کرد: در بحث خدمت به مردم امام علی (ع) به مالک الشتر فرمود، مسئولیت، موقعیت و جایگاه نه‌ تنها به‌عنوان فرصت بلکه امانت بسیار سنگینی است بنابراین با توجه به آموزه‌ها نگاه به خدمت، نگاه به جوهر جایگاه است که باید برای این مسئولیت سنگین با تمام وجود این دغدغه را داشته باشیم که چطور این امانت را در زمان خود به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی با تأکید بر اینکه خدمت در هر جایگاهی مقدس است، اظهار داشت: اگر خود ما به‌ عنوان خادمان زائران در دایره خدمت شناخت پیدا نکنیم به‌ طور یقین در مسیر ارائه خدمت دچار می‌شویم بنابراین شکر نعمت و شکر  فرصتی  که خداوند به‌عنوان امانت در اختیار ما قرار داده است حرکت در مسیر خدمت می‌شود.

اوحدی بیان کرد امام صادق (ع) فرمود: اگر در مسیر زندگی، خداوند به انسان برکت، توفیق و جایگاهی داد و انسان عرفان و شناخت پیدا کرد، شکر نعمت است.